Горячее 17 октября 2018

Нова українська школа: у єланецькому відділі освіти пояснили, чому вчасно не закупили шкільні меблі для першокласників

У Єланецькому районі шкільні меблі для початкових класів, які навчаються за концепцією «Нова українська школа» вчасно не закупили, оскільки тендри двічі скасовували, а потім виросли ціни. Попереду ще також закупівля лінгафонних кабінетів. Про це розповіла в коментарі «Єланецьким новинам» начальник відділу освіти, молоді та спорту Єланецької РДА Світлана Головань.

Нагадаємо, що в районі планувалося закупити за 214 тисяч гривень 11 комлпектів —  по 155 парт та стільців — та 1 комплект шаф для шкіл району.

Головань підтвердила, що двічі проводили тендерну процедуру. Але тендери не відбулися, оскільки не було необхідної кількості учасників.

«Потім ми з метою взаключення прямих договорів розіслали свої пропозиції на бази-виробники, за цей період, коли проводилися тендери, ціни піднялися, і виробники не погоджуються на таку ціну, яка у нас була одразу прописана в тендері», — пояснила керівник відділу освіти.

Пропозицію тепер перекваліфікували та чекають нове рішення.

«Тепер ми перекваліфікували наші пропозиції та знову надіслали їх виробникам і чекаємо, що нам дадуть відповідь, і ми все-таки закупимо меблі», — додала Головань.

Проблема стосується не тільки Єланеччини. Головань зазначила, що тим районам, в кого були малі суми і не виходили через «Прозорро», було простіше. Один тендер займає фактично місяць, а через те, що він не відбувається, проходить ще один. За цей час ціни ростуть.

Як також зазначила Головань, дидактичні матеріали, комп’ютери та оргтехніку закупили. Лінгафонні кабінети мають закупити через систему «Прозорро»: в Єланецьку гуманітарну гімназію та Єланецьку ЗОШ.

Відповідно до даних системи «Прозорро» черговий тендер на закупівлю шкільних меблів для початкових класів був оголошений 25 вересня. 12 жовтня його завершили. Якщо раніше планували закупити столи, стільці та шафи, то тепер останні виключили.

Учасників було три — ТОВ «Торговий дім «Цвях» з остаточною пропозицією у 189 870 грн, ТОВ «Компанія «Гамаюн» — 189 900, ТОВ «ГК «Пріоритет» — 205 530 грн. Фірма «Цвях» тепе очікує рішення.

Що стосується лінгафонних кабінетів, тендери також кілька разів скасовували — 20 серпня та 24 вересня. Очікувана вартість становила 454 500 грн.

У першому випадку очікував рішення переможець — ФОП Павловська Світлана. Але відділ освіти скасував замовлення, посилаючись на допущену помилку у тендерній документації — неправильно вказаний код класифікатора.

Другий тендер, з тим самим переможцем, також скасували, через те що в тендерній документації фактично вказали посилання на конкретні моделі виробів та виробників, що суперечить закону.

2 жовтня оголосили вже два окремі тендери на закупівлю лінгафонних кабінетів- для гімназії з очікуваною вартістю 154 500, а також для Єланецької ЗОШ — 261 500 грн. Поки виробники мають час подати пропозиції до 19 жовтня.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top