Горячее 23 июля 2018

Єланецька райрада звернулася до нардепів, щоб вони не переносили святковий вихідний день на 8 травня

Депутати Єланецької районної ради на сесії ще у червні проголосували за звернення до Верховної Ради та нардепів, обраних від Миколаївщини, стосовно перенесення святкового неробочого дня з 9 травня на 8 травня. Про це йдеться у рішенні, опіблікованому на сайті райради.

Мова йде про законопроект №8342 від 10 травня. В ньому пропонується святковий неробочий день з 9 травня «Дня перемоги над нацизмом» перенести на 8 травня – «День перемоги над нацизмом у Європі і День пам’яті та примирення».

Нардепи поясняють необхідність перенесення тим, що потрібно відновити історичну справедливість визнання ролі союзників (Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та інших країн Антигітлерівської коаліції) у завершенні Європейської кампанії у Другій Світовій Війні. А крім того, зменшити вплив «прорадянської та російської пропаганди через ідеологічні штампи про «Велику Вітчизняну Війну», які використовуються антиукраїнськими силами для роз’їдання самостійного існування нашої держави».

«Більше того, на сьогоднішній день, 9 травня має яскраве сучасне ідеологічне забарвлення, яке стійко асоціюється із утвердженням Росії як «наддержави, що перемогла фашизм». Зокрема про це свідчить поширення серед сепаратистських угрупувань Донбасу та Криму Георгіївської стрічки, як символу «Русской вєсни», тобто ідеологічного схвалення окупації Росією цих територій», — йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Варто додати, що 18 травня був зареєстрований альтернативний законопроект 8342-1 на противагу перенесенню святкового неробочого дня.

«Але сьогодні окремі особи хочуть переписати історію, факти і події, пов’язані з героїчною перемогою українського народу у Великій Вітчизняній війні і підмінити Свято Перемоги, яке відзначається 9 травня», — йдеться у пояснювальній записці до нього.

Ініціатором першого проекту закону є нардеп від БПП Андрій Денисенко (наразі член політради партії «Українське об’єднання патріотів — УКРОП»), другого — одразу 12 нардепів, зокрема Наталя Королевська, Олександр Вілкул та інші члени фракції «Опоблок».

Єланецька районна рада затвердила звернення, у якому згадується проект закону Денисенка, та просить не переносити святковий день.

«З метою збереження традиції вшанування пам’яті подвигу ветеранів-визволителів Другої світової війни звертаємось не підтримувати прийняття даного законопроекту (перенесення вихідного на 8 травня- ред.)», — йдеться в рішенні райради.

Згідно з результами поіменного голосування, проголосувало «за» звернення 20 депутатів.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top