Горячее 09 июля 2018

У декількох селах на Єланеччині оголосили карантин через сказ кота

У Єланецькому районі через сказ кота ввели карантин на території с. Нововасилівка та прилеглої території в радіусі 10 км. Про це повідомляє Єланецьке міжрайонне управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Зазначається, що в липні на території приватного домогосподарства громадянина Ш. в с. Нововасилівка виявили кота, хворого на сказ.

«Оскільки тварина не була вакцинована проти сказу у 2017 році, після нападу її на господаря він підданий лікуванню в лікарні», — йдеться в повідомленні.

Сьогодні, 9 липня, при Єланецькій райдержадміністрації проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та запроваджено карантинні обмеження щодо сказу тварин у с. Нововасилівка та прилеглу територію в радіусі 10 км (с. Нововасилівка, с. Іванівка, с. Федоромихайлівка, с. Малодворянка). З сьогоднішнього дня затверджено план заходів з ліквідації сказу на території.

В управлінні Держпродспоживслужби зазначають, що у районі щорічно ветеринарними фахівцями проводяться подвірні щеплення собак та кішок проти сказу.

«Переконливе прохання до господарів собак та кішок, щорічно в обов’язковому порядку щеплювати своїх улюбленців проти сказу. Нехтування та байдужість до проведення щеплень тварин проти сказу може призвести до захворювання й загибелі ваших чотирилапих друзів та стати загрозою здоров’ю вашої сім’ї. За наявності невластивої поведінки, ознак захворювання домашніх тварин або виявлення їх трупів потрібно негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини! Тел.: 9-22-22», — йдеться в повідомленні.

Довідково:

Сказ — гостре  вірусне захворювання теплокровних тварин та людини, що характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи та має летальні наслідки. Сказ реєструється в більшості країн світу, до нього чутливі  всі види домашніх та диких теплокровних тварин, а головне людина. Найбільш сприйнятливі до вірусу сказу лисиці, єнотовидні собаки, вовки, шакали, гризуни, кішки, собаки. Лікування відсутнє.

Джерелом збуднику є хворі тварини, що виділяють вірус зі слиною та передають його через покуси. Спостерігались випадки зараження слиною за 8-10 днів до появи клінічних ознак захворювання, можливе зараження при потраплянні слини на слизові оболонки та пошкоджену шкіру. Інкубаційний період від 3-6 неділь до 12 місяців. Це залежить від різних чинників: дози вірусу, чутливості тварини, місця нанесення покусу. По перебігу розділяють буйну та тиху (паралітичну) форми сказу. У тварин буйна форма супроводжується змінами в поведінці, хвилюванням, непризнаванням господаря, агресивністю,  пізніше паралічами та загибеллю. Хвороба продовжується 8- 10 днів. При тихій формі збудження майже не спостерігається. Відмічаються паралічі, відвисання нижньої щелепи, загибель тварини настає через 2-5 днів. Основними характерними ознаками при всіх формах прояву сказу є значне виділення у тварин слини та боязнь води.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top