Новости 25 июня 2018

У Єланецькій селищній раді стверджують, що у них не було підстав для відмови «чужим» пасічникам

Після конфлікту з пасічниками у Єланці у селищній раді провели збори бджолярів та роз’яснили тонкощі законодавства. Як зазначається на сайті селищної ради, у фірми «Агро Іст Трейд» були всі документи.

Нагадаємо, місцеві пасічники організували акцію протесту через «чужих» бджолярів, які приїхали у Єланець.

Як повідомляється, збори 23 пасічників селищної ради відбулися 18 червня. Також взяли участь голова селищної ради Любов Баденко, начальник Держпродспоживслужби в Єланецькому районі Андрій Соколов, заступник голови РДА Ольга Гуліна, начальник управління агропромислового розвитку РДА Олена Олексіна.

Баденко пояснила, що якщо кочівля пасік передбачена законом, то цього необхідно дотримуватися.

«Підстав для відмови у розміщенні пасіки ТОВ «Агро Іст Трейд» не було, оскільки були надані всі необхідні документи. На час звернення даного товариства (14.05.2018 р.) жодної заяви від пасічників не надійшло, як і в минулих роках. Згідно статистичних даних, перенасичення бджолосімей на території Єланецької селищної ради також немає», — повідомили у селищній раді.

Як зазначили бджолярі, ситуація склалася через недостовірні дані бджолосімей саме через тарифи з клінічного огляду 1 бджолосім’ї, що становить 29,73 грн. Також повідомили, що насправді бджолосімей в рази більше.

Тому, щоб отримати достовірну інформацію про реальну кількість бджолосімей на території району та у зв’язку із ситуацією щодо тарифів бджолярам необхідно звернутися із заявою до Держпродспоживслужби в Єланецькому районі, в якій вказати реальну (наявну) кількість бджолосімей у господаря, а також добровільне клінічне обстеження певної кількості бджолосімей, за які власник має можливість сплатити кошти.

Зразки заяв розміщені на сайті селищної ради.

Нагадаємо, що «чужі» пасіки перевезли з Єланця до Возсіятського, що також викликало обурення місцевих пасічників.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top