Новости 20 июня 2018

Місцевим пасічникам у Возсіятському представники «чужої» компанії поки не показали дозволів [ФОТО]

На зустріч бджолярів, яка відбулася сьогодні, 20 червня, у Возсіятському керівництва «чужої» компанії не було. Відповідно побачити, чи є взагалі дозволи на встановлення вуликів у селі, поки не змогли. Про це «Єланецьким новинам» розповіли місцеві пасічники.

Нагадаємо, конфлікт довкола місцевих та «чужих» пасік «перекочував» до Возсіятського з Єланця. Бджолярі підозрюють, що чужих запросила у село депутат облради Тетяна Демченко.

Бджолярі зазначили, що на завтра пообіцяли, що приїде менеджер, який надасть й результати аналізів, й дозволи. Всього, за попередньою інформацією, вуликів мають встановити 400. Проте місцеві пасічники у цьому сумніваються, адже територію готують велику.

На зустрічі не було представників ані районної, ані сільської влади. За словами бджолярів, вони зв’язалися телефоном з сільським головою Возсіятського Миколою Кузнецовим і той запевнив, що давав дозволи на встановлення у с. Ковалівка, яке перебуває у підпорядкуванні сільради, а не у самому Возсіятському.

Місцеві бджолярі кажуть, що якби пасіка була маленькою, то це було б не так страшно, адже люди доглядають за бджолами та їм невигідно, щоб вони хворіли. Велика пасіка може стати джерелом хвороб, адже підприємці можуть дозволити собі кожного року купляти пакети бджіл, а потім їх викидати, звідки вони розлітаються.

«Привозять пакети (бджіл — ред.) невідомого походження, садять їх, до осені вони викачують мед, валять їх всілякими антибіотиками, наганяють, до осені викачують та викидають на землю пусті вулики. Та з року в рік. В таких бджіл хвороб багато», — зазначають місцеві пасічники.

Таким чином, вони сумніваються, що у «чужих» пасічників взагалі є дозволи. Возсіятська сільрада має врегулювати питання, щоб надалі не виникало конфліктів.

Судячи з фото, у Возсіятському встановлена пасіка ТОВ «Агро Іст Трейд».

Згідно з даними Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб, фірма зареєстрована у Миколаєві. У засновниках — Марек Шевчак, Олена Шевчак, Войчех Висоцькі.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top