Горячее 20 июня 2018

Конфлікт між пасічниками «перекочував» у Возсіятське: місцеві підозрють, що чужих «запросила» Демченко

На Єланеччині триває конфлікт між «чужими» та місцевими пасічниками. Якщо минулого тижня ситуація розгорталася на території Єланецької селищної ради, то тепер вони «мігрували» до Возсіятського. Причому у запрошенні до села підозрюють депутата Миколаївської обласної ради Тетяну Демченко. Про це «Єланецьким новинам» повідомили місцеві бджолярі села.

Нагадаємо, конфлікт розгорівся минулого тижня, місцеві пасічники організували акцію протесту, аргументуючи, що «чужі» пасіки розміщені незаконно та витіснятимуть місцеві. Районна рада тоді заявила, що потрібно провести облік та оформлення всіх пасік.

Але вже цього тижня конфлікт продовжився у Возсіятському, де розташований бізнес сім’ї депутата облради Тетяни Демченко. Місцеві підозрюють, що саме вона запросила «чужих» на нібито свою територію: у селі є колишня територія колгоспного саду, яка нікому не належить, але Демченко на неї претендує.

«З Єланця вигнали, приїхали сюди. Тетяна Василівна Демченко стягує ще пасіки», — розповіли бджолярі.

За попередньою інформацію, вуликів завезуть ледь не 10 тисяч, що створює загрозу для місцевих. Крім того, щодо возсіятських пасічників надійшло звернення до поліції, щоб їх перевірили. Знову ж таки, місцеві припускають, що до цього має стосунок Демченко. Проте правоохоронці знизують плечима, адже питання входить не до їхньої компетенції, а на виклик мають виїхати.

Місцеві пасічники визнають, що документи є не у всіх. Але після конфлікту у Єланці все оформлять. Та є питання, чи давала сільська рада взагалі дозвіл на встановлення у Возсіятському «чужих» пасік.

«Нехай забираються звідти, у нас вистачає своїх пасік. Не буде медозбору. Хто їх сюди запросив та на якій підставі, де документи?», — кажуть пасічники.

Вони додають, що просто так привезти пасіку з іншого району неможна. Потрібно мати результати аналізів від ветлікарні, оформлені за спеціальною формою. Це є мінімум, щоб «чужі» не привезли якусь хворобу, від якої потім потерпатимуть місцеві бджоли. А оскільки в районі поки немає профспілки, то добро на встановлення потім мають запитати у сільської ради. А та, в свою чергу, дивиться на кількість місцевих бджіл та чи можна заїхати «чужим».

Тепер місцеві бджолярі збираються оформлювати профспілку та сьогодні, 20 червня, о 17:00 мирно розібратися у конфлікті з «чужими» пасічниками.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top