Горячее 14 июня 2018

На Єланеччині розгорівся конфлікт між «чужими» та місцевими пасічниками

У Єланецькому районі довкола пасік здійнялася гаряча ситуація. Місцеві пасічники невдоволені тим, що в район заїхали «чужі» бджолярі. Про це повідомляють «Єланецькі новини». 

Так, зранку у групі «Єланеччина» в «Фейсбук» Павло Ткаченко написав, що у районі розмістили немісцеву пасіку — 2000 вуликів, — які витісняють місцеві. Через це здійнявся ледве не бунт.

«Немісцева пасіка має всі дозволи та договори з місцевою владою. Висновок — нашим пасікам не дають можливість працювати, заробляти та кормити свої сім’ї», — написав Ткаченко.

З цього приводу розгорілася дискусія, чи вистачить місяця для всіх.

«Для ефективного запилення посівів соняшника фахівці із запилення рекомендують 1-2 бджолосім’ї на 1 га. Вищезгадувана пасіка взмозі охопити до 2000 га соняшника. Навколо населеного пункту Єланець набагато більше соняшника росте, а на території району — набагато більше. Тому не бачу взагалі певних проблем. Вважаю, що місця вистачить всім пасічникам, а місцеві сільськогосподарські товаровиробники тільки виграють від додаткового опилення вирощуваних рослин», — написав Євеген Домарацький.

З ним не погодилися:

«Ці норми підходять для сортових посівів, які виділяють 40 кг з гектару, гібриди виділяють в десять разів меньше і основному є самозапильними», — написав Микола Настенко.

Проте звернули й увагу, чи у всіх єланецьких пасічників є документи, та чому давала дозволи місцева влада.

«Чи всі вони (єланецькі пасічники — ред.) мають необхідні документи, чи всі місцеві мають відповідні дозволи, чи всі виконують вимоги ветлікарні… І як я знаю, то діло кожної ради на території якої знаходяться ті вулики. Так. То чому ви звинувачуєте районну раду? Звинувачуйте хоча б місцеву владу. Якщо місцева влада вирішила розмістити на своїй території будь-яку кількість вуликів то діло місцевого органу, а не всього району», — пише Олег Сікоринський.

Голова Єланецької райради Василь Богданцев повідомив у «Фейсбуці», що єланецькі пасічники організували акцію на захист своїх прав. Проте мова йде про завезення 1200 бджолосімей, а не 2000, як зазначав Ткаченко.

«Між місцевими бджолярами завжди було порозуміння щодо розміщення пасік, завжди працювали на умовах добросусідства, та із заходом «чужих», які стали поряд з вже розміщеними пасіками, створилась конфліктна ситуація»,- написав голова райради.

Богданцев запевнив, що стоятиме з райрадою на захисті законних інтересів та прав єланчан. Проте потрібно оформити та провести обік всіх пасік району.

«Готові допомогти, але прошу активності і від пасічників, і від органів влади, до повноважень яких віднесено питання регулювання законодавства про бджільництво на території району. Зокрема щодо необхідності термінового оформлення та обліку всіх пасік району. Члени спілки також озвучили суттєву проблему щодо тарифів на паспортизацію. Всі ці питання виносимо завтра на чергову сесію районної ради та приймемо рішення, яке вже узгоджуємо з активом районної спілки бджолярів», — зазначив голова райради

Згідно з опублікованим Богданцевим зверненням від пасічників Єланеччини, зазначається, що пасіки розміщені незаконно та заважають іншим бджолярам: є загроза матеріальних збитків. Голову райради та РДА просять перевірити законність розміщення пасік та врегулювати ситуацію.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top