Новости 08 мая 2018

На Єланеччині до Дня пам’яті та примирення провели молодіжний мітинг та історичний екскурс [ФОТО]

На Єланеччині відбулася свічкова хода та молодіжний мітинг до Дня пам’яті та примирення. Про це повідомляє прес-служба райради.

7 травня в селищі Єланець колона у складі очільників району, представників різних установ та організацій, учнівської молоді, громадськості з лампадками в руках пройшла свічковою ходою центральною площею селища до меморіального комплексу загиблим воїнам у роки Другої світової війни в парку Слави.

Далі відбувся молодіжний мітинг «Пам’ять жива», який підготували учні та педагоги Єланецької гуманітарної гімназії.

«Панахиду за невинно загиблими в роки війни відслужив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Миколай. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в бою, помер від фронтових ран, тих, чиє життя безжально відібрала війна», — йдеться в повідомленні.

Крім того, сьогодні, 8 травня, в День пам’яті та примирення юні читачі 8 класу Єланецької гуманітарної гімназії — класний керівник Світлана Пагор — стали учасниками історичного екскурсу «Нелегкі фронтові дороги  вели бійців до Перемоги», який відбувся в районній бібліотеці для дітей.

Далі ведучі заходу нагадали присутнім про втрати, яких зазнав український народ у війні, що розтоптала мільйони людських доль. Серед них доля жінки, єланчанки Ольги Черняк, яка дитиною перебувала у концентраційному таборі міста Алітус.

«Вона була запрошена на захід і її болючі спогади перекликалися з уривками книги Володимира Литвинова «Ешелони в пекло»,  з яким вона була особисто знайома. Володимир Васильович у минулому був головою Міжнародного руху колишніх малолітніх в’язнів нацистських концтаборів. Завдяки величезній і кропіткій пошуковій роботі цієї Міжнародної організації у 1993 році колишнім малолітнім в’язням фашистських концтаборів було надано статус учасників бойових дій», — йдеться в повідомленні.

Бібліотекар Олена Мартиню продемонструвала відео про ветеранів-єланчан, учасників Другої світової війни. Діти висловили слова шани та подяки ветеранам від молодого покоління, хвилину мовчання присвятили тим, хто ціною власного життя врятував для мир. Насамкінець присутні поклали квіти до меморіального комплексу у парку Слави.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top