Новости 23 апреля 2018

Єланецький хор «Калинонька» виграв Гран-прі у «Битві хорів» [ФОТО]

22 квітня в Миколаївському обласному палаці культури відбувся обласний конкурс козацької пісні «Битва хорів». Єланецький хор «Калинонька» виборов Гран-прі. Про це повідомляється на сайті обласного центру народної творчості.

Конкурс козацької пісні, організований Миколаївським обласним центром народної творчості, статуваву 2016 році під назвою «Співочий Герць» і був спрямований на відродження звичаїв та збереження традицій козацтва південного краю, відображення побуту, героїки та звитяги козаків. Як повідомила куратор заходу, провідний методист з вокально-хорового жанру МОЦНТ та КОР Галина Стрелецька, у 2018 році проект розширив свої межі. Організатори вирішили дати можливість заявити про себе ще більшій кількості учасників, тому додали в конкурсну програму нову номінацію «Ансамблі української народної пісні», а сам захід зібрав любителів вокально-хорового мистецтва під символічною назвою «Битва хорів».

Конкурс розпочався з театралізованого пролога «Герої — козаки, оспівані в легендах», за участю Миколаївської козацької школи «Спас» під керівництвом Сергія Щербакова та народного хору Баштанського РБК, володарів Гран-прі 2016 року, під керівництвом Рити Попель.

У цьогорічній конкурсній програмі взяли участь 16 кращих вокально-хорових колективів Миколаївської області, а це — більше 500 учасників з Арбузинського, Братського, Баштанського, Веселинівського, Снігурівського, Новоодеського, Казанківського, Миколаївського, Новобузького, Вознесенського, Єланецького районів, а також міст Очаків та Миколаїв.

За умовами конкурсу колективи змагалися за право стати кращими у двох номінаціях: хорові колективи; ансамблі української пісні. Учасники заходу презентували різнохарактерні твори козацького спрямування: народні пісні або їхні обробки; твори українських композиторів.

Оцінювали виступи конкурсантів провідні фахівці вокально-хорового мистецтва Миколаївщини на чолі з начальником управління культури, національностей та релігій Михайлом Димитровим.

Гран-прі у номінації «Хорові колективи» отримав народний хор «Калинонька» Єланецького районного будиноку культури.

І місце (з відзнакою): народний хор «Веселинка» — Веселинівський районний будинок культури; народний хор «Зоряниця» — Миколаївський міський палац культури «Молодіжний.

І місце: народна академічна хорова капела — Степівський сільський будиок культури Миколаївського району. В номінації «Ансамблі української пісні» І місце посіло «Невичерпне джерело» — Вознесенський районний організаційно-методичний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top