Горячее 24 апреля 2018

Неказкова «Казка»: у Єланці колишнє дитяче містечко перетворилося на руїни зі смітником [ФОТО]

У Єланці колишнє дитяче містечко «Казка» вже який рік більше нагадує руїни. Крім того, що стіна розмальована сумнівними написами та розвалюється, там повно сміття, в тому числі небезпечного. Але головне — небезпека для дітей, адже вони елементарно можуть поранитися об шматок скла чи голку або впасти із залишків «вежі». Про це повідомляють «Єланецькі новини».

У минулу п’ятницю, 20 квітня, єланецькі активісти організували суботник, щоб навести хоч якийсь лад у «Казці», адже від селищної влади можна і не дочекатися допомоги.

Гостей колишнього дитячого містечка зустрічають кури, які пасуться поряд із залишками підпаленого сміття.

У деякі «приміщення» краще не намагатися заходити: мало того, що вони поросли травою і деревами, там ще купа сміття та ще й цеглина на голову може впасти.

Активістка та волонтер Світлана Скидан розповіла, що місцеві повигрібали сміття у «Казці». А ось з трактором виникла проблема: він забрав велике гілля та поїхав, незважаючи на те що залишилося ще чимало. Люди чекали на другий, але виявилося, що селищний голова Любов Баденко на сесії райради, а другий трактор ніхто не збирався надсилати.

Світлана розповіла, що у «Казку» вивозили й будівельне сміття коли робили ремонт у ДЮСШ.

«Люди приїжджають машинами і викидують всередину пакети зі сміття, причепи. Ми в середину не ризикнули заходити, там і скло, і шприци, і памперси», — зазначила вона.

Місцеві, як розповідає активістка, хочуть, щоб стіну прибрали, територію проорали та посадили парк, адже з центру на Заяр немає ані нормальних зелених насаджень, ані дитячих майданчиків. Сподіваються, якщо такої руїни із закутками не буде, не буде й бажання викидати сміття. Крім того, на руїнах полюбляють лазити діти. Світлана згадує випадок, коли хлопчик фактично там завис, посковзнувшись на цеглині, мало не впавши.

Натомість від селищного голови допомоги не дочекатися, розповідає Світлана. За її словами, місцеві роблять ті ж самі майданчики своїми силами, потім селищна рада закупить гойдалку і приїздить піаритися, що все зробили вони. Світлана зазначає, що вимагають дій від влади та слухати, чого хочуть люди. Якщо в центрі щось роблять, то на тому ж Заярі годі чекати.

 

У коментарі «Єланецьким новинам» селищний голова Любов Баденко розповіла, що фактично «Казка» зараз безхозна. Проте, за її словам, селищна рада там прибирає.

«Просто його (колишнє дитяче містечко — ред.) прибираємо, ні в кого не на балансі. Приватник залишився володіти, але він поїхав, і воно не перейшло нікому. Господар не займається, займаємося ми», — сказала Баденко.

Але з тим, що територію прибирає селищна рада, не погоджуються місцеві, адже самим довелося виходити на суботник.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top