Новости 12 апреля 2018

Землекористувачам Єланеччини запропонували укласти додаткові угоди для збільшення орендної плати

Сьогодні, 12 квітня перший заступник голови райдержадміністрації О.Гуліна провела чергове засідання комісії з питань регулювання земельних відносин та контролю за використанням земель державної та комунальної власності в Єланецькому районі. Зокрема розглядали питання збільшення розміру орендної плати. Про це повідомляє прес-служба РДА.

Жваве обговорення учасників засідання було викликано необхідністю перегляду розміру орендної плати за використання земель державної власності.

«Враховуючи рекомендації постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Миколаївської обласної ради від 03 квітня 2018 року № 2 присутнім землекористувачам за взаємною згодою сторін запропоновано переглянути раніше укладені договори оренди земель державної власності та укласти додаткові угоди з Головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області в частині зміни орендодавця та збільшення розміру орендної плати за їх використання», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляє «АгроЮг», питання збільшення розміру орендної плати розглядалося на комісії облради з питань АПК 3 квітня. Так, раніше до головного управління Держгеокадастру Миколаївської області було надіслано лист від голови Снігурівської райдержадмінстрації Інни Бойко з метою перегляду розміру орендної плати за землі державної власності сільськогосподарського призначення.

Начальник відділу договірної роботи юридичного управління головного управління Держгеокадастру на Миколаївщині Олена Сандольська розповіла, що вони не можуть в одностороньому порядку змінити розмір орендної плати, а тільки за домовленістю сторін.

«Ми керуємось рекомендаціями Держгеокадастру України і у нас встановлена орендна плата на договорах оренди землі, які ми укладаємо на безконкурентних засадах, на рівні 12%. Домовитись з орендарями на такий рівень орендної плати ми не можемо», – зазначила вона.

В свою чергу, голова комісії Юрій Кормишкін зазначив, що підставою для розірвання договору є недотримання постанови земельного кодексу щодо орендної плати не менше 3% на території України. Такі роботи відділом Держгеокадастру не проводились. Також він згадав, як у 2015 році від Держгеокадастру надійшов лист до комісії, в якому йшлось про рекомендацію щодо заключення договора оренди на рівні 7%, а не 12%, від нормативно-грошової оцінки.

«Якщо б ви хотіли, ви хоча б раз подали позов на сільхозвиробника, і він би прийшов і заключив з вами додаткову угоду на 7%, не на 12%. Ця робота у вашому управлінні взагалі не проводиться. Це питання поки підняв Снігурівський район. А по Миколаївській області тисячі гектар такої землі, з яких сьогодні бюджети не наповнюються», – наголосив Кормишкін.

Сандольська казала, что в кінці 2016 року були внесені зміни до податкового кодексу, зокрема, і скасували 3% ставку. Мінімальний розмір орендної плати на сьогодні становить 1% від нормативно-грошової оцінки землі. Проте Кормишкін зазначив, що досі чинний указ з часів президента Віктора Ющенка, що може бути орендна плата не менше 3%. Указ ніхто не скасовував.

«Не менше земельного податку для земель, де проведена нормативно-грошова оцінка, складає від 1% до 3%», – відповіла спеціаліст Держгеокадастру.
«У вашій роботі ви працюєте згідно земельного і господарського кодексу, а не податковим. Ним користується податкова інспекція. Ви шукаєте шляхи, щоб піти від цього, чи шукаєте яким чином наповнити місцевий бюджет?», – обурився голова комісії.

Секретар комісії Надія Боднар також зазначила, що Держгеокадастр мав вчасно відреагувати на лист Снігурівської адміністрації і направити кожному землекористувачу повідомлення. У тому разі, якщо протягом місяця їм би не відповіли, то вони мали надати позов до суду про розірвання цього договору. На що Сандольська сказала, що вони можуть подавати позов тільки тоді, коли є порушення.

«А це порушення. Сьогодні є конкуренція, сьогодні орендна плата значно вища повинна бути за результатами земельних торгів, і це є одне із порушень, тому що вони не хочуть підіймати орендну плату. Тут користувачі використовують більше 200 га землі, а платять всьго навсього 25 гривень за гектар. На сьогодні це смішна орендна плата», – коментує Боднар.

«Відповідно до всіх договорів державних земель, є розроблення сільхозвиробником агротехнічного паспорту, де повинна бути сівозміна. Якщо її немає, то це є підставою для розірвання договору. Якщо сільхозвиробник не хоче перезаключити договір на більш вигідних для держави умовах орендної плати, це є підставою для розірвання. І коли адміністрація вас просить і говорить, що є такі виробники, які не хочуть платити, ви роботу не робите, а просто робити відписки. Так не може бути», – сказав Кормишкін.

В результаті подальших обговорень комісією було напрвалено декілька рекомендацій: визнати незадовільною роботою Держгеокадастру в напрямку претензійної роботи по перезаключенню договорів; протягом двох тижнів надати комісії інформацію щодо орендної плати за землю по всій області; 20 квітня провести виїзне засідання комісії в Снігурівському районі.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top