Горячее 10 апреля 2018

На вихідних вогонь охопив майже 5 га заповідника «Єланецький степ» [ФОТО]

Протягом святкових вихідних днів рятувальникам  Миколаївщини було «не солодко». Навмисні підпалювачі, а також поціновувачі відпочинку на природі за три дні спровокували 70 пожеж загальною площею майже 45 га. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС в Миколаївській області.

Горіли плавні (очерет), суха трава та сміття. Вогонь зачепив і лісопаркові та навіть заповідні зони: 7 квітня – 4,7 га на території Михайлівського природно-охоронного науково-дослідного відділення природного заповідника «Єланецький степ», 8 квітня 0 4500 кв.м. на території Новоодеського лісництва.

«Вражає те, що вже увійшло в систему, кожного року з першими теплими днями навмисно випалювати очерет. При цьому всім навколо доводиться дихати шкідливим димом, а люди, що живуть поблизу, ще й спостерігають справжній «попільний дощ», оскільки чорні частинки розлітаються на сотні метрів. Також у небезпеці під час пожеж очерету опиняються і інші природні екосистеми та житловий сектор. Враховуючи те, що під’їзди до води для пожежної техніки ускладнені або взагалі неможливі, а в деяких місцях поряд із водоймами з очеретом розташовані лісові масиви, як у Новоодеському та Миколаївському районах області, постає питання, яким чином врятувати від вогню лісові насадження чи приватні території?», — пишуть рятувальники.

Вони зазначають, що кожна пожежа, чи то у житловому секторі, чи то на відкритих територіях та коли горить очерет створює небезпеку для здоров’я, а іноді й життя людей. Як приклад 9 квітня рибалка сидів на містку та не помітив, що горить очерет доти, доки вогонь не дістався до нього. Чоловік насилу встиг вибігти на берег, трохи обпаливши при цьому обличчя.

«Шановні мешканці нашого краю! Не порушуйте правила пожежної безпеки, не провокуйте пожежі на відкритих територіях і пам’ятайте, що навмисний підпал карається законом», — звертаються рятувальники.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top