Новости 23 марта 2018

Незважаючи на порушення якості води та харчування у школах Єланеччини, відділ освіти та РДА не чує звернень управління Держпродспоживслужби

Відділ освіти Єланецької РДА та власне райдержадміністрація не реагують на звернення до них місцевого управління Держпродспоживслужби щодо перевірки якості води в навчальних закладах та організації харчування. Проте під час перевірок служба знаходить чимало порушень у сфері безпечності та якості харчових продуктів. Про це розповів в коментарі «Єланецьким новинам» начальник Єланецького міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Андрій Соколов.

Стосовно ситуації з харчоблоком у Єланецькій ЗОШ, Соколов розповів, що була запланована перевірка на початку року. Але до скасування мораторію на перевірки, що відбулося буквально цього місяця, провести її у школі не могли. Тому фактично перевірки у навчальних закладах Держпродспоживслужба почала у березні. Проте зараз її не можуть провести в ЗОШ без звернення батьків.

«На сьогоднішній день офіційно, планово, ми не можемо зайти на перевірку. Ми чекаємо заяви від батьків, щоб було офіційне звернення до нас. Ми заяву приймаємо, даємо на погодження в Регуляторную службу України, тільки отримаємо дозвіл на проведення позапланової перевірки — ми відразу заходимо туди з позаплановою перевіркою. Такий порядок», — пояснив Соколов.

На сьогодні звернень ще не надходило. Проте, як розповідає очільник управління Держпродспоживслужби на Єланеччині, проблема ширша. Служба неодноразово ініціювала проведення навчань з директорами шкіл щодо державного контролю та дотримання санітарного законодавства, зокрема щодо безпеки та якості харчових продуктів. Але реакції від керівництва немає.

«Ми намагалися провести, спілкувалися з начальником відділу освіти, головою райдержадміністрації, щоб вони організували ці зустрічі. На жаль, зустріч була у минулому році і в цьому році, але конструктивної розмови ми не отримали», — зазначив Соколов.

Щодо питання з якістю води у навчальних закладах, що також турбує батьків, у Держпродспоживслужби також є питання. Знову ж таки, реакції від керівництва району та відділу освіти немає.

«Плюс нами надсилались листи у відділ освіти РДА, райраду стосовно забезпечення питною водою шкіл Єланецького району, щоб вони вжили заходи, забезпечили навчальні заклади якісною питною водою. Давались терміни надання інформації. Жодної інформації до нас не надійшло стосовно дослідження питної води», — розповідає Соколов.

Аналогічно служба надсилала листи щодо організації харчування у школах і також немає відповіді. Соколов зазначає, що на сьогодні вже провели чотири планові перевірки школи. У всіх ті самі порушення, а їх фіксують 13-15 у сфері безпечності та якості харчових продуктів. Це і порушення стосовно заміни вікон, витяжки відсутні майже у всіх школах, є порушення якості води, щодо поводження з харчовими відходами, працівники харчоблоку не володіють не правилами особистої гігієни, не правилами приготування страв. Все це фіксується на відео.

«Про всі ці заходи державного контролю і нагляду знає і знала начальник відділу освіти, тому що вона отримувала плани нашої роботи ще у минулому році. І про планові перевірки всі знали заздалегідь», — зауважив начальник управління Держпродспоживслужби на Єланеччині.

Крім того, він зазначає, що директори шкіл знизують плечима під час перевірок, ніби щось не знають. Тому виникає питання, чому вони не звертаються до служби чи відділу освіти за поясненнями.

«На сьогоднішній день реакції відділу освіти взагалі ніякої. Ми завжди готові до конструктивної співпраці, до співробітництва. До нас часто звертаються сільські ради, щоб ми надали правову допомогу в частині харчування дітей. Ті сільські ради, які зверталися, допомогу їм надали. На сьогоднішній день не у всіх садочках, а у деяких, здійснюється нормальне харчування і виконуються норми харчування на 100%», — розповідає Соколов.

Він резюмує, що вони готові до співпраці та давати роз’яснення, але відділ освіти та райдержадміністрація їх не чують. Натомість, на думку Соколова, потрібно спільними зусиллями небайдужих людей та виконавчої влади вирішувати проблеми та змінювати підходи до перевірок, адже Держпродспоживслужба є новою службою.

Нагадаємо, батьки показали результати перевірки у харчоблоці Єланецької загальноосвітньої школи: єланчани обурилися антисанітарією.

1 Комментарий

  1. Ольга

    24.03.2018 at 19:32

    Я пропоную вирішити проблему конструктивно, а саме знайти кошти на ремонт їдальні. Для цього можна звернутися до депутатів Єланецької селищної ради та запросити їх побачити на власні очі стан справ в їдальні, адже саме вони розподіляють наші податки. І як платники податків ми маємо право вимагати від депутатів виділення коштів на ремонт їдальні Єланецької ЗОШ. Так, бюджетом Єланецької селищної ради на 2018 рік передбачено придбання дитячих майданчиків на суму 334 тис. грн ( додаток 4) до рішення сесії. Можливо доцільніше було б ці кошти перенаправити на ремонт їдальні в школі. Доречі, вчитель Єланецької ЗОШ Трубай О.О. є головою постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та розвитку соціальної сфери при Єланецькій селищній раді. Я думаю, що в першу чергу треба звертатись до неї. Батьківському комітету необхідно просто допомогти адміністрайії школи вирішити проблему харчоблоку. Мене особисто вразилата плитка на підлозі, яка стелилася ще при будівництві школи,а це вже 30 років.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top