Новости 19 марта 2018

Єланецький центр первинної медико-санітарної допомоги перетворили у некомерційне підприємство [ВІДЕО]

Єланецька райрада проголосувала за реорганізацію комунального закладу «Єланецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Він стане некомерційним підприємством райради «Єланецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Рішення пов’язане з медичною реформою, повідомляють «Єланецькі новини».

За словами голови райради Василя Богданцева, реогранізація юридична і не стосується лікарів.

Головний лікар ЦПМСД Валентина Мачушенко також пояснила, що це перший етап — автономізація, вони отримуватимуть кошти напряму з Національної служби здоров’я для надання медичних послуг.

Депутати поставили логічне питання — що зміниться для пацієнтів. Мачушенко запевнила, що нічого.

«На сьогоднішній момент питання нічого не змінює. Зараз 2018 рік, реформа стосується тільки первинного рівня — центрів первинної медико-санітарної допомоги. Повинна завершитися (реформа — ред.) у цьому році. Ми отримуємо субвенцію від держави на перше півріччя, а на друге — ми повинні укласти угоди з Національною службою здоров’я і вже фактично фінансуватися звідти», — пояснила головний лікар.

Пацієнт повинен буде сам обрати лікаря, до кого звернутися. За надання медичних послуг пацієнту віком з 18 до 39 років — лікарня отримуватиме 370 грн, більшу суму — від народження до 6 років та від 55.

Також депутати поцікавилися, скільки у ЦПМСД працює лікарів, з якими можна буде укласти угоду. Мачушенко зазначила, що на сьогодні в них працює чотири сімейних лікаря.

Виникає питання стосовно того, до кого звертатися, якщо лікар набере собі 2 тис. пацієнтів.

«Проблему теж знають всі. Я була в міністерстві на семінарі, теж ставила питання. Згідно із законодавством, лікар має укласти угоду з 2 тисячами пацієнтів. У нас в районі чотири лікарі, помножуємо на 2, отримуємо 8 тисяч. Питання — куди діти інших людей. Запитували на семінарі. Відповідь була такою: питання ще розглядається, а лише лікар захоче, він може взяти більше, але юридично це не передбачається», — зауважила Мачушенко.

Проте прозвучало, що за штатом лікарів більше, але проблема у нестачі кадрів, не тільки на Єланеччині. Що робити тим, хто потрапить у «понад 2 тис.» мають вирішити на державному рівні.

Таким чином, депутати проголосували за реорганізацію ЦПМСД.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top