Новости 22 января 2019

ТОП-20 впливових людей Єланеччини у 2018 році

За традицією «Єланецькі новини» на початку року публікують рейтинг найбільш впливових людей в районі за минулий рік. 2018 на Єланеччині відзначився перекриттям доріг, як і минулоріч, хабарем головного поліцейського району та звільненням з посади очільниці РДА. Нарешті зажевріла надія, що з’явиться перша ОТГ, але через військовий стан, наразі дію якого зупинено, вибори у грудні скасували. Зокрема і ці події вплинули на позиції у рейтингу.

Мабуть, найгучнішою подією року в районі стало перекриття трас Н-14 та Т-1510. До таких заходів жителі вдаються вже не перший рік, адже поки ремонт траси Н-14 залишається лише серед планів та обіцянок. Цьогоріч мають розпочати капремонт між Возсіятським та Водяно-Лориним. Позіції в рейтингу сільського голови останнього Тетяни Кирильчук підвищилися: вона не відмовчувался про критичну ситуацію з дорогами, проблему з транспортом, пилові бурі та про те, що використання виділенних на Н-14 коштів не контролювали.

А ось дещо похитнулися позиції у рейтингу Олени Посашкової — екс-голови Єланецької РДА. Минулого року вона піддавалася критиці керівництва області через провал децентралізації в районі. Посашкова запевняла, що не збирається йти з посади. І ніби пристрасті вляглися, але у червні 2018 президент її звільнив. Причиною було вказано скасування доступу до державної таємниці.

Варто додати, що у деяких джерелах з’являлася інформація про причетність до звільнення Посашкової «Нашого краю». Зараз же Олена Посашкова стала частиною команди цієї партії, про що стало відомо на партійній конференції, де переобрали керівництво районної організації. Безумовно, такий перехід посилить позиції «Нашого краю» в районі.

Таким чином, у керівництві району залишился лише голова райради Василь Богданцев та перший заступник голови РДА, яка виконує повноваження очільниці адміністрації, Ольга Гуліна. Адже ще одного заступника після затримання на хабарі Олега Зайзбурга так і не призначили. Повернення на посаду для Гуліної не є великим досягненням та очевидно, що вона не горить бажанням керувати районом. У деяких питаннях вона «плаває» та на допомогу їй приходить Богданцев.

Цікаво, чи використає шанс Гуліна, та кому вона буде підігравати під час президентських виборів? Адже вона є представницею команди «Батьківщини», лідер якої є найближчим конкурентом Порошенка на виборах, та фактично керівником району, який має вплив на сільські ради, оскільки на Єланеччині досі не створено ОТГ.

Що стосується тергромад, цьогоріч нарешті з’явилася перспектива створення першої ОТГ на Єланеччині — Калинівської. Варто пригадати, що у квітні на сесії райради голови сільских рад та деякі депутати висловили велике незадоволення тим, що Калинівка та Маложенівка хочуть об’єднатися окремо, а не з всім районом. Проте процес пішов, і для голови Калинівської сільради Володимира Булаха та Маложенівської сільради Тетяни Козуб з’явилася можливість активізуватися. Але через введення військового стану вибори скасували. 

Щодо ОТГ слід згадати й екс-керівника районної організації партії «Наш край» Олену Димчишину, яка раніше очолювала районний центр зайнятості. Завдяки їй зрушив з місція процес створення першої тергромади в районі.

А ось голові Єланецької селищної ради Любові Баденко, яка ініціювала об’єднання району в одну ОТГ, це не вдалося. Як би не казали голови сільрад та депутати райради, багато хто не хоче втрачати владу на своєму місці. Варто нагадати, що серед єланчан звучала критика на адресу Баденко, зокрема щодо конкурсу на посаду директора ринку «Центральний».

Варто зазначити, що згідно з даними Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб, Баденко разом з депутатом райради Валерієм Алхімовим та ще деким є одними із засовників громадського формування з охорони громадського порядку «Єланецька варта».

Нечастий гість в районі — нардеп Олександр Лівік — знов піддався критиці депутатів райради. Все ж таки минулоріч нардеп від БПП частіше з’являвся, ніж раніше, в районі, як на перекритті траси Н-14, де посварився з головою облради Вікторією Москаленко — також представницею президентської партії. Критику місцевих депутатів нардеп назвав політиканством, а проблемою району назвав те, що у з людьми влада не працює. Втім, 2018 року Єланеччина все ж таки отримала субвенцію з держбюджета, через що висловили невдоволення депутати райради: дісталася вона в більшій частині Єланцю.

«Вилетів» з рейтингу начальник Єланецького відділення поліції Микола Стремілов. Його затримали за систематичне хабарництво. А ось новий керівник Віталій Рилько не встиг набрати позицій. 

Не втрачає позицій депутат Миколаївської обласної ради, голова обласної організації партії «Наш край» Юрій Кормишкін. Фактично в облраді після смерті Володимира Гуліна не залишилося депутатів, які обиралися саме від Єланеччини. Проте Кормишкін, який продовжує вести свій бізнес в районі, не забуває про Єланеччину та має вплив на процеси в районі.

І ще одна депутатка облради, яка постійно каже про бездоріжжя, але забуває про проблему з водою на Єланеччині, — Тетяна Демченко. Минулоріч був інцидент з циркачами, які приїхали у Возсіятське. Депутат дала зрозуміти, що в селі вона все вирішує та, за словами директорки цирку, підняла руку на вагітну жінку. — адміністратора. Втім, конфлікт зам’яли: хоч циркачі одразу хотіли розповісти про ситуацію в ЗМІ, їм дали зрозуміти, що краще для них буде промовчати. 

Коли на сесіях райради немає депутатки, не втрачає моменту для виступу про проблемні питання її син — депутат Андрій Демченко. Проте ще один його колега по райраді — Ігор Гавенко — піддає критиці в тому числі й нардепів. Тому на сесіях, особливо під час присутності ЗМІ, вистачає заяв.

Втратила позіції у рейтингу начальник управління освіти, молоді та спорту Світлана Головань. Хоч проблеми і закупівлею обладнання для «Нової української школи» торкнулися майже всіх районів області, але позиції похитнулися через скандал у Півнях, куди діти не могли два місцяі під’їхати до школи через бездоріжжя, — ситуацію не сильно «розкручували» на рівні області, щоб звернути увагу керівництва, зокрема департаменту освіти. Крім того, вплинув й інцидент з антисанітарією у харчоблоці у Єланецькій ЗОШ. Фактично на стан речей звернули увагу після того, як батьки піддали ситуацію розголосу у соцмережах та ЗМІ. Харблок зрештою відремонтували.

Отже, рейтинг навпливовіших людей Єланеччини у 2018 році виглядає так:

 1. Юрій Кормишкін (депутат Миколаївської облради, голова Миколаївської обласної організації партії «Наш край»).
 2. Василь Богданцев (голова Єланецького райради, БПП).
 3. Тетяна Демченко (депутат Миколаївської обларади, «Нова держава»).
 4. Любов Баденко (голова Єланецької селищної ради, самовисуванець).
 5. Ольга Гуліна (в.о. голови Єланецької РДА, «Батьківщина»).
 6. Володимир Булах (голова Калинівської сільської ради, самовисуванець).
 7. Олена Димчишина (екс-керівник районної організації партії «Наш край»).
 8. Тетяна Кирильчук (голова Водяно-Лоринської сільради, самовисуванець).
 9. Олександр Лівік (нардеп від БПП).
 10. Ігор Гавенко (депутат Єланецького райради, голова фермерського господарства «Гавенко В.І.», «Наш край»).
 11. Олена Посашкова (екс-голова Єланецької РДА, «Наш край»).
 12. Андрій Добровольський (депутат Єланецького райради від «Опоблоку», який очолив об’єднану з «Нашим краєм» депутатську групу).
 13. Наталя Кружкова (депутат Єланецької райради, директор Єланецького професійного аграрного ліцею, «Наш край»).
 14. Валерій Алхімов (депутат Єланецької райради, голова Єланецької районної організації мисливців і рибалок, «Батьківщина»).
 15. Олексій Гулін (голова фермерського господарства «Гулін В.О.»).
 16. Станіслав Тотоонов (глава ТОВ «Новий сад»).
 17. Світлана Головань (очільниця відділу освіти, молоді та спрорту Єланецької РДА).
 18. Валентин Саркісян (депутат Єланецького райради, директор СТОВ «Надія», ТОВ «Ніва-юг», «Наш край»).
 19. Андрій Демченко (депутат Єланецької райради, «Нова держава»).
 20. Ігор Моторний (депутат Єланецького райради, головний лікар Єланецької ЦРЛ, «Наш край»).

3 Комментариев

 1. Яяяяя Аааааа

  23.01.2019 at 16:33

  Всі хороші люди.Слава,що у нас є такі люди.Хвала їм.

  • Люба ми тебе Любим

   19.07.2019 at 21:10

   Сподіваюсь, це сарказм. Інакше вам лікуватись треба.

 2. rodoslav

  26.01.2019 at 12:53

  бредятіна і маразм. Кончіли і район, і селище

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top