Новости 25 декабря 2017

У Єланці укладатимуть угоди про утримання полезахисних лісосмуг із користувачами та власниками землі [ДОКУМЕНТ]

У Єланці закріпили полезахисні лісові смуги за Єланецькою селищною радою. Відповідне рішення було ухвалено на сесії 5 грудня, повідомляють «Єланецькі новини».

Варто зауважити, що на сесії райради 1 грудня депутати та селищні голови обговорили питання щодо полезахисних лісосмуг та переспективи створення обласного КП для їхнього збереження, про що раніше йшла мова на аграрній комісії облради. Зокрема, депутат Ігор Гавенко зауважив, що таке комунальне підприємство доцільніше буде створювати на місцевих рівнях, а не обласному, адже фактично лісгосп показав свою безпорадність. Голова селищної ради Любов Баденко нагадала, що вже є досвід закріплення лісосмуг за сільрадою у Великосербулівки.

Після цього засідання у Єланецькій селищній раді надали такі пояснення, навіщо закріплювати лісосмуги за сільскими та селищними радами.

«Тривала відсутність реального господаря полезахисних лісових смуг та інших лісових насаджень є однією з кричущих проблем Єланеччини. Фактично ці насадження залишаються нічийним майном, бо їхні балансоутримувачі й досі не визначені. Раніше полезахисні смуги перебували в користуванні колгоспів та радгоспів. Ті, у свою чергу, зобов’язувалися нести охоронні функції. Однак з початком розпаювання земель правовий статус лісосмуг залишається невизначеним. Це дає змогу майже два десятиліття безкарно випилювати дерева на цих ділянках», — йдеться в повідомленні.

Також нагадали, що рішенням районної ради №2 від 06.10.2016 р. полезахисні смуги були закріплені за селищною, сільськими радами Єланецького району. Тому Баденко, щоб врегулювати питання, звернулася до голів фермерських господарств, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення, укласти договора утримання, охорони та відтворення полезахисних лісових смуг, оскільки лісосмуги є невід’ємною складовою полів.

Таким чином, 5 грудня селищна рада ухувалила рішення щодо лісосмуг. Згідно з ним, землевпорядникам селищної ради та постійній комісії селищної ради з питань сільського господарства, землекористування, шляхового будівництва та благоустрою рекомендували провести інвентаризацію наявних полезахисних смуг. З суміжними землекористувачами та землевласниками лісосмуги та інші лісові насадження закріплять шляхом укладання угоди. Селищна рада затвердила типовий договір про утримання, охорону та відтворення полезахисних лісових смуг.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top