Николаев

На Новоодещині зафіксували черговий спалах африканської чуми свиней

446

За інформацією Головного управління держпродспоживслужби у Миколаївській області, 14 жовтня на несанкціонованому сміттєзвалищі відстанню 1 км від м. Нова Одеса виявили труп свині. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановили діагноз — африканська чума свиней. Про це повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

Так, до зони захисту в радіусі 3 км від інфікованого об’єкта, враховуючи річку Південний Буг як природний бар’єр, включено такі населені пункти: м. Нова Одеса та с. Троїцьке.

«До зони нагляду радіусом 10 км від зовнішніх меж зони захисту включено такі населені пункти Новоодеського району: с. Михайлівка, с. Новопавлівка, с. Дільниче, с. Зайве, с. Новопетрівка та с. Криворіжжя», — йдеться в повідомленні.

У зоні захисту проводиться облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності, власників попереджають про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней. Проводиться забій усіх клінічно здорових свиней населення та господарств зони захисту у визначеному комісією місці. Туші — не менше 10% забитих тварин — перевіряються в лабораторії.

Умертвіння та спалення свиней з ознаками захворювання здійснюють у визначеному ДНПК місці. Забороняється ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті. Не можна здійснювати торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Забороняється також проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин, крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати.

У зоні нагляду проводиться облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності; знищення бродячих котів і собак гуманними методами, а також проведення дератизації власниками господарств усіх форм власності. Забороняється торгівля на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости