Новости

З нагоди Дня Українського козацтва відбулось засідання Великої козацької ради Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша

604

Засідання Великої козацької ради Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша з нагоди Дня Українського козацтва

У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, 14 жовтня, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День українського козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення.

12107140_782586845185726_426966690935778786_n

Цього дня в смт Єланець відбулося засідання Великої козацької ради Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша, в якому взяли участь голова райдержадміністрації В.Богданцев, начальник Єланецького районного відділу УМВС України в Миколаївській області Е.Навасардян, заступник начальника Єланецького районного відділу УМВС України в Миколаївській області В.Антикало.

«14 жовтня ми відзначаємо і День захисника України. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою і символізують зв’язок поколінь. Це свято усіх, хто покликаний захищати нашу Батьківщину, а також нагода згадати звитяги наших предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли нашу свободу та незалежність. Хай Пречиста Богородиця береже нас від чвар і розбрату і дасть нам мудрість і терпимість одне до одного заради майбутнього України» — звертаючись до присутніх, сказав голова райдержадміністрації Василь Богданцев.

Отаман Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша, генерал-хорунжий Українського козацтва А.Приходько доповів про роботу козацьких загонів, які створені в селах району, з охорони громадського порядку та вручив Почесні козацькі грамоти за значні заслуги перед Українським козацтвом, активну плідну участь у відродженні Українського козацтва на Єланеччині Цуренку Ю.Г., Пастушенку М.В., Ковалю М.Г, Приходьку П.М. (отаману Чернігівської сотні), Назарову С.І. Крім того, козацькими грамотами відзначено Аршинова Г.І, Могилевича Г.П., Чибана Г.Ф., Тихонюка В.О, Стучинського О.М.

За активну участь в охороні громадського порядку на території Єланецького району нагороджено Почесними грамотами Єланецького районного відділу УМВС України в Миколаївській області Приходька А.М., Тихонюка В.О, Пастушенка М.В., Аршинова Г.І.

З нагоди відзначення Дня Українського козацтва В.Богданцеву, курінному Громокліївського куреня Буго-Чорноморського коша присвоєно звання осавула.

Цього ж дня, до козацьких лав з річним випробувальним терміном було прийнято жителя селища, воїна – інтернаціоналіста Гонту М.П.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости