Новости 26 августа 2017

Стало відомо, з якими районами Єланеччина може увійти до госпітального округу [ФОТО]

Цього тижня в облдержадміністрації під керівництвом заступника голови ОДА Віталія Кіндратіва відбулася селекторна нарада з питань реформування галузі охорони здоров’я області та стану реалізації урядової програми «Доступні ліки». Зокрема Єланецький район планується включити до госпітального округу з п’ятьма районами та містом Вознесенськом. Про це повідомляє Миколаївська ОДА.

Участь в обговоренні взяли віце-мер Миколаєва Євген Шевченко, фахівці департаменту охорони здоров’я ОДА, керівники райдержадміністрацій області та представники лікарень. За словами Кіндратіва, створення госпітальних округів дозволить оптимізувати роботу малопотужних і не завжди завантажених лікарень.

«У рамках створення госпітальних округів ми не закриваємо лікарні. У рамках госпітальної ради спільно з іншими учасниками округу ви можете розробити свою медичну інфраструктуру, стратегію розвитку, визначити, яка лікарня на чому спеціалізуватиметься. Наша мета – надання якісної та швидкої медичної допомоги жителям області», — звернувся заступник голови ОДА до керівництва районів.

Як зазначається, для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітальних округів державної політики у сфері охорони здоров’я створять госпітальні ради. Вони визначатимуть варіанти реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу в межах ГО, створюватимуть багаторічний план розвитку округу та ін.

Наразі облдержадміністрацією подано до Міністерства охорони здоров’я лист, яким надано пропозиції щодо створення 4 госпітальних округів:

1-й – місто Первомайськ та Первомайський район, Врадіївський, Доманівський та Кривоозерські райони; 2-й – місто Вознесенськ та Вознесенский район, м. Южноукраїнськ, Арбузинський, Братський, Єланецький та Веселинівський райони; 3-й – місто Миколаїв, Миколаївський район, Вітовський, Новоодеський, Очаківський, Снігурівський та Березанський райони; 4-й – Березнегуватський, Баштанський, Новобузький та Казанківський райони.

«Що стосується урядової програми «Доступні ліки», Миколаївщині було надано субвенцію на відшкодування вартості лікарських засобів на загальну суму – 14,9 млн грн. А в серпні збільшено на 5,9 млн грн. Так, загальна сума становить близько 21 млн грн», — йдеться в повідомленні.

У реалізації проекту участь беруть 80 суб’єктів господарювання, які мають 182 точки реалізації. 94 з яких – у сільській місцевості.

Кіндратів звернув увагу керівництва районів на необхідність інформування населення, щоб якомога більше жителів Миколаївщини змогли взяти участь у програмі і отримати ліки. А також на потребі залучення аптек, які співпрацюватимуть у рамках Урядової ініціативи «Доступні ліки».

Нагадаємо, на думку голови Єланецької райради, зі створенням госпітальних округів погіршаться кадрові питання.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top