Горячее

Єланчан попередили про адміністративну та кримінальну відповідальність за спалювання стерні

1.2K

Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку постійно спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. При цьому не враховують, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. До агаріїв з цього приводу звертаються у Єланецькій райдержадміністрації.

«Окремо звертаємось до громадян та керівників сільгосппідприємств та організацій, фермерів та власників приватних господарств з проханням припинити спалювати стерню і використовувати сучасні методи її прибирання», — йдеться в повідомленні.

Аграріїв Єланеччини просять дотримуватися правил пожежної безпеки під час зберігання зібраного врожаю. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв. Крім того, спалювання стерні призводить до знищення флори і фауни району.

Попереджають, що спалювання стерні та післяжнивних залишків є грубим порушенням правил пожежної безпеки та законів. Зокрема ст. 39 (охорона середовища існування, умов розмноження, шляхів міграції тварин) Закону України “Про тваринний світ”. За це ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення  передбачено накладення штрафу.

«Також за фактом порушення вимог пожежної безпеки може бути порушена кримінальна справа за ч.1 ст. 270 Кримінального Кодексу України», — попереджають в РДА.

Контроль за недопущенням спалювання залишків сухої рослинності в області здійснюють спеціальні рейдові бригади, створені Державною екологічною інспекцією спільно з Управлінням ДСНС України області. Вони працюватимуть до закінчення пожежонебезпечного періоду.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости