Николаев 28 июня 2017

Екстрені служби Миколаївщини перевели на інші канали зв’язку через хакерську атаку

Вчора, 27 червня, комп’ютери державного і приватного сектора зазнали безпрецедентних вірусних атак. Вірус видаляє всю інформацію на інфікованому комп’ютері, а потрапляє у систему електронною поштою. Про це повідомляє прес-служба поліції.

Вірус шифрує файли на комп’ютері, а після цього вимагає гроші за їх розшифровку. Спеціалісти уточнюють, що початкова інфекція відбувається через фішингове повідомлення (файл Петя.apx) або оновлення програми M.E.doc. Поширення локальною мережею – через DoblePulsar та EternalBlue, аналогічно методам #WannaCry.

У зв’язку з цим відділ протидії кіберзлочинності в Миколаївській області закликає громадян вжити всіх необхідних заходів, аби забезпечити себе від вірусної атаки:

«По-перше, зробіть копії всіх важливих даних на зйомних незалежних носіях. По-друге, оновіть операційну систему, браузер і антивірус до останніх версій. По-третє, уважно вивчайте файли, які отримуєте електронною поштою, навіть якщо вони надійшли з перевірених поштових скриньок. Якщо лист підозрілий, ні в якому разі не відкривайте його. Крім того, в листі може бути посилання на сторонній ресурс. У разі, якщо в розширенні будь-якого файлу .jpg або .pdf, .xls, .doc, .docx, .tif в кінці буде дописано .js, ні в якому разі його не скачувати і не відкривати цей файл», — повідомила поліція.

Відділ протидії кіберзлочинності в Миколаївській області звертається до мешканців області: якщо стали жертвою кібератаки, повідомляйте про це за телефоном спеціаліста відділу:
093 239 43 97. Як зазначається, співробітники відділу протидії кіберзлочинності в Миколаївській області здатні надати комплексну підтримку та вжити всіх важливих заходів протидії поширення вірусу, а також ліквідації його наслідків.

Також вчора у Миколаївській ОДА провели екстрену нараду через хакерську атаку.

«Поліція, служба надзвичайних ситуацій, «швидка» перейшли на інші надійні канали та засоби зв’язку. Комунальні підприємства області працюють в штатному режимі. Проблеми – з банківською системою, казначейством та ДФС», — повідомив губОлексій Савченко.

Крім того, поки ситуація не стабілізується, а наслідки кібератаки не будуть усунені, «гаряча лінія» голови Миколаївської ОДА працюватиме цілодобово.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top