Новости 23 мая 2017

Керівник Єланецького мисливсько-рибальського господарства поплатився штрафом за порушення правил рибальства

Керівник підприємства об’єднання громадян «Єланецьке мисливсько-рибальське господарство Єланецької районної організації «Мисливець і риболов» сплатив штраф 510 грн та ще й відшкодував збитки за незаконний вилов риби. Про це йдеться в постанові Єланецького райсуду.

24 лютого о 14:00 чоловік на річці Гнилий Єланець біля с. Велідарівка на Єланеччині ловив рибу сітками, тобто промисловими знаряддями лову без дозволу на промисел. Виловив він 2 білих амури, 3 карасі, 8 товстолобів, щуку, 9 раків. Таким чином, він порушив Правила любительського та спортивного рибальства та заподіяв шкоду рибному господарству України у сумі 3170 грн.

Свою провину у судовому засіданні він визнав та пояснив, що є керівником підприємства об’єднання громадян «Єланецьке мисливсько-рибальське господарство Єланецької районної організації «Мисливець і риболов». Відповідно до угоди від 1 лютого 2016 року про надання послуг оптимізації гідрологічного, гідрохімічного стану Єланецького водосховища, укладеного між Південно-Бузьким управлінням водних ресурсів та ПОГ «Єланецьке МРГ», підприємство має право самостійно регулювати, відловлювати та реалізувати вирощене поголів’я вселеного рибопосадкового матеріалу на вказаному водосховищі. Крім того, зауважив, що вилучені у нього знаряддя лову не є його приватною власністю, а належать та перебувають на балансі вказаного підприємства.

Проте, як стало відомо, Інститутом рибного господарства НААН України, на замовлення ПОГ «Єланецьке МРГ Єланецької РО «Мисливець і риболов», розроблено режим рибогосподарської експлуатації Єланецького водосховища, який на даний час перебуває на розгляді Миколаївського рибоохоронного патруля. Тобто на сьогодні підприємство не має дозволу на промислове рибальство.

Згідно з документами, підприємство протягом 2014-2016 року здійснило зариблення Єланецького водосховища білим товстолобом, строкатим товстолобом, коропом, білим амуром. Оскільки відповідно до протоколу про адмінправопорушення керівник підприємства виловив 2 білих амури та 8 товтолобів, то в цій частині чоловік не порушв угоду та Правила любительського та спортивного рибальства.

Проте, з матеріалів справи вбачається, що він під час рибальства промисловими знаряддями виловив також не передбачені вищевказаною програмою карасі, щуку та раків. Цим він завдав шкоду на 620 грн.

Оскільки знаряддя лову належали підприємству, а не особисто керівникові, то їх суд не конфіскував. Таким чином, правопорушника визнали винним, наклавши штраф у розмірі 510 грн, а також стягнули до бюджету збитки в сумі 620 грн та судовий збір на користь держави в розмірі 320 грн. Вилучені знаряддя лову та інше рибальске майно повернули підприємству об’єднанню громадян «Єланецьке мисливсько-рибальське господарство».

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top