Горячее 15 мая 2017

На стерилізацію безпритульних собак в Єланці потрібно близько 100 тис. грн

Минулого тижня в Єланці в приміщенні селищної ради відбулися збори громади де шукали альтернативні шляхи вирішення проблеми щодо безпритульних собак. Обговорювали питання керівництво району, селищної ради, Держпродспоживслужби, депутати та представники громади. До якого рішення проблеми дійшли, повідомляється на сайті Єланецької селищної ради.

Голова селищної ради Любов Баденко зазначила, що раніше питання зменшення популяції безпритульних собак вирішувалося шляхом проведення евтаназії, хоч процес був довготривалим. Але за змінами в законодавстві евтаназію заборонили.

Баденко також зазначила, що собаки скупчуються там, де їх годують, — особливо на ринку.  Щоп’ятниці до Єланця їде на ринок багато людей, і після цього популяція безпритульних собак і котів збільшується. В селах безпритульних тварин практично немає.

Тому голова селищної ради акцентувала увагу на відповідальному ставленні до тварин. Керівникам підприємств, установ та організацій за підписом селищного голови направляли листи про Правила тримання собак та відповідальність власників собак, яку вони несуть за неналежне їх утримування.

Консультувалися з приводу безпритульних тварин з начальником міської державної лікарні ветмедецини Віктором Яськовим у Миколаєві. Також Центр захисту тварин зробив розрахунок стерилізації, реабілітації та проведення щеплень 50 собакам — це приблизна чисельність безпритульних тварин в Єланці. Згідно з розрахунком, потрібно близько 102 тисячі гривень. Вирішення питання виділення цих коштів з селищного бюджету належить депутатам.

На обговореннях люди розповідали, що траплялися випадки і нападів безпритульних собак на перехожих та, крім того, на домашню птицю та тварин. На думку голови райради Василя Богданцева, собаки стають більш агресивними, якщо їх не годувати. Проблема стосується всієї України, але вирішувати її потрібно без емоцій. Голова РДА Олена Посашкова також зазначила, що діяти потрібно в межах закону. Вона також запропонувала власникам собак їх простерилізувати.

Враховуючи всі пропозиції, вирішили організувати стерилізацію не тільки безпритульних тварин, а й запропонувати власникам провести цю процедуру своїм улюбленцям. До громади  та керівників підприємств звертаються щодо відповідального ставлення та дотримання Правил тримання собак, крім того, до них пропонують внести зміни. На сесію винесуть питання виділення коштів на стерилізацію. Також вирішили відкрити благодійний рахунок для використання коштів на врегулювання чисельності собак.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top