Новости

На Єланеччині внесли зміни щодо зарахування акцизного податку за нафтопродукти та сільгоспподатку

434

13 лютого 2017 року  головою райдержадміністрації  О.Посашковою та головою районної ради  В. Богданцевим  ініційовано  проведення «круглого столу»  з підприємцями  селища  щодо обговорення питання сплати місцевих податків і зборів, зокрема  єдиного податку.   В засіданні також взяли участь селищний голова  Л.Баденко,   підприємці селища —  представники громадської організації «Спілка підприємців Єланецького району», керівники структурних підрозділів  райдержадміністрації,   податкової інспекції району, управління Пенсійного фонду України в  Єланецькому районі,  районної газети «Єланецький вісник», голова постійної комісії районної ради з питань бюджету та фінансів А.Непша, члени бюджетної комісії Єланецької селищної ради.

Голова спілки підприємців району Ю.Брусліновський  проінформував присутніх про проблемні питання, які виникли у фізичних осіб – підприємців  ІІ і ІІІ групи платників єдиного податку при  підвищенні  мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року до  3200 грн., і яка  вплинула на  розмір сплати єдиного податку,  а   також  необхідності з 1 січня сплачувати  єдиний соціальний внесок  фізичними особами-підприємцями  ІІ і ІІІ групи  у розмірі  704 грн. незалежно від того отриманий ними дохід чи ні. Для частини підприємців збільшення  сплати  податку та внеску є проблемним, що  призвело як до  скорочення робочих місць, так  і до  припинення підприємницької діяльності  взагалі. Одним  із шляхів вирішення даного питання  підприємці вважають зменшення податкового навантаження, а саме  перегляд та зниження  ставок єдиного податку для підприємців ІІ і ІІІ групи платників єдиного податку, зокрема  для І групи з 10% до 7% (з 160 грн. до 112 грн.), ІІ групи – з 15% до 8% (з 480 грн. до 256 грн.), що  дозволить частково призупинити закриття  ФОП  та частково полегшити  життя підприємців, працевлаштувати найманих працівників.

В ході  обговорення селищний голова  Л.Баденко проінформувала про складові формування бюджету селища на 2017 рік, зміни щодо зарахування  акцизного податку від сплати за нафтопродукти  та єдиного сільськогосподарського  податку 4 групи, що вплинуло на формування бюджету  селищної ради   в частині зменшення надходжень на 1,7  млн.грн.

Тому ставки єдиного податку  можуть бути переглянуті  лише після проведення детального аналізу надходжень до бюджету в 2017 році   та розгляду депутатами  на постійних комісіях селищної ради.

Всі присутні взяли участь в  обговоренні даного питання. В ході обговорення також були надані роз’яснення окремих положень діючого законодавства, надані відповіді  на запитання підприємців.

 Підсумовуючи зустріч, голова райдержадміністрації О.Посашкова, голова районної ради  В. Богданцев  відзначили важливість проведення сьогоднішнього заходу в подібному форматі та, взявши до уваги велику кількість проблемних питань, внесли пропозицію регулярно проводити такі зустрічі з метою їх розгляду.

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости