Николаев 17 августа 2016

Міністерство освіти не має права позбавляти 20 000 дітей можливості вчитись за місцем проживання — Луста

Міністерство освіти має відмовитись від ідеї закриття шкіл в малих населених пунктах. Про це заявив голова Миколаївської обласної організації Політичної партії «Наш край», депутат обласної ради Володимир Луста.

Він впевнений, що встановлення проектом закону «Про освіту» мінімального рівня учнів в класі та школі – це прихована ліквідація шкіл.

«Проект закону «Про освіту», який передбачає запровадження граничної кількості учнів в класі на рівні не менше 15, призведе до масового закриття середніх навчальних закладів в невеликих населених пунктах, – говорить Володимир Луста. – Заставляти дітей їздити в школу за десятки кілометрів по розбитих дорогах – не по-людськи. В бюджетах на місцях не вистачає коштів навіть на утримання шкільних автобусів».

Окрім того голова партійної організації зазначив, що вже майже рік депутати Миколаївської обласної ради, проводячи роботу на своїх округах, спілкуються з вчителями, батьками школярів. Більшість людей не готові до такої реформи. Настрої в селах – протестні. Саме тому, по словам Володимира Лусти, депутати обласних рад від партії «Наш край» майже по всій Україні виступають з вимогою до Міністерства освіти та науки відмовитись від прийняття зазначеної норми в проекті закону «Про освіту» та переглянути намір закриття шкіл з комплектністю менше 25 учнів, оскільки це загрожує закриттям близько 800 навчальних закладів.

«Ми переконані, що встановлення мінімального показника кількості учнів в класі, спільно з нормою про мінімальну комплектність шкіл, призведе до масового їх закриття. Як наслідок – доступність початкової і середньої освіти для більшості українських дітей опиниться під питанням. В результаті близько 20 000 дітей в країні будуть позбавлені можливості навчатися в населених пунктах, в яких вони проживають, — стверджує Володимир Луста. – На нашу думку це є прямим порушенням конституційного права громадян на отримання гарантованої безоплатної середньої освіти. Закриті школи в селах – це тисячі безробітних вчителів і десятки тисяч неосвічених дітей по всій країні. За словами директора профільного департаменту ОДА, у минулому навчальному році у мережі загальноосвітніх навчальних закладів 23 школи призупинили навчально-виховну діяльність через малу кількість учнів у 10 районах області, під загрозою закриття опиняться ще біля двох десятків шкіл», – говорить голова партійної організації.

Володимир Луста відзначив, якщо дане питання не зрушиться з мертвої точки, партія «Наш край» не пожалкує сил для того, щоб стати на захист сільської школи і сільських дітей, які, так само як і міські діти, мають право навчатися за місцем проживання та отримувати якісні знання. Закрита сільська школа – зруйноване село.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top