Новости 05 июля 2016

В Єланці відбулось чергове засідання Ради громад

Вчора, 04 липня 2016 року, очільники територіальних громад району зібралися на чергове засідання Ради громад, яке провів голова районної ради Василь Богданцев. До обговорення нагальних питань запрошено голову райдержадміністрації, депутатів місцевих рад, представників фіскальної служби, керівників підприємств та організацій.

Учасники зібрання порадилися та виробили спільний план дій щодо затвердження ставок місцевих податків і зборів. Зокрема, голова районної ради акцентував увагу присутніх на тому, що неузгоджені дії, невідповідальне ставлення посадових осіб ведуть до соціальної напруги серед населення району. Для того, щоб урегулювати податкове навантаження на 1 га ріллі між платниками податків, юридичними та фізичними особами, що самостійно обробляють земельні паї, необхідно зробити так, щоб і люди могли заплатити податки, і сільська рада отримала кошти у бюджет для розвитку громади. Враховуючи, що земельний податок та орендна плата за землі державної власності – один із основних чинників наповнення місцевих бюджетів, прийнято рішення щодо збільшення ставки земельного податку за 1 га ріллі до рівня 1 %, але не нижчого 0,5 % від їх нормативної грошової оцінки.

elanets (3)

Ще одне, не менш важливе питання, що стоїть на порядку денному – це питання забезпечення пільгового контингенту населення дровами. Враховуючи, що на сьогодні в державі немає затвердженого чіткого порядку заготівлі дров, зважаючи на відмову представників місцевого держлісгоспу у сприянні проведенню санітарної очистки лісосмуг, ініціатором вирішення питання стала районна рада. Відпрацьовано механізм отримання дозволу в межах території району для санітарної очистки лісосмуг і заготівлі дров для пільгового контингенту населення через надання погодження профільної постійної комісії районної ради. Голова районної ради закликав не затягувати з отриманням дозволів, обрахувати потребу для пільговиків, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, ФАПів та розпочати заготівлю дров з кінця липня.

Обговорили і проблемні питання ремонту доріг. Керівник райавтодору О.Моісеєнко поділився планами по проведенню ямкових ремонтів доріг на усіх напрямках руху, проінформував про механізм спів фінансування ремонтних робіт. Присутнім на нараді представили майбутнього радника голови районної ради з питань соціально-економічного розвитку, який, зокрема, координуватиме роботу по ремонту доріг І.Працюка.
З усіх розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

1 Комментарий

  1. Ирина

    07.07.2016 at 13:29

    Пускай лучше запретят фурам шуровать по еланецким улицам. В частности в сторону Васильевки, Дворянки нельзя по объездной дороге по грунтовке ездить? Нужно только перемолоть асфальт в центре села? И чьи же это фуры таскают зерно, чиьи фермеры этим занимаются?

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top