Новости 13 ноября 2020

У Великій Солоній скасували обмеження, встановлені через сказ кота

Вчора, 12 листопада, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Єланецькій РДА. Розглянули питання щодо ліквідації вогнища сказу і скасування карантинних обмежень з території с. Велика Солона. Про це повідомила у «Фейсбуці» голова РДА Наталія Гайчева.

Карантинні обмеження були запроваджені на території с. Велика Солона з вересня, оскільки у безпритульного кота зафіксували сказ. А з ним контактувала місцева жителька.

Протягом карантинних обмежень проводилися подвірні обходи по карантинованій території та в населених пунктах, що розташовані в межах зони загрози, для виявлення осіб, які контактували з підозрілою у захворюванні на сказ твариною. Також проти сказу провели щеплення: у с. Велика Солона 133 собаки, 67 котів, у с. Нововолодимирівка 90 собак, 65 котів, у с. Григорівка 25 собак і 10 котів.

За період дії карантинних обмежень випадків нападу диких тварин на людей на території с. Велика Солона не зареєстровано. Місце, де було виявлено хвору на сказ тварину, продезінфікували.

«Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин в зоні дії карантинних обмежень в останнє була проведена у вересні 2020 року. У мисливських угіддях на карантинованій території заборонено промисловий і ліцензійний відстріл, відлов і вивіз диких тварин. Ветеринарно-санітарні заходи по ліквідації вогнища сказу на території с. Велика Солона виконано в повному обсязі. З 10.09.2020 року випадків захворювання тварин на сказ не виявлено», — звітує РДА.

Тому комісія з 12 листопада скасувала карантинні обмеження щодо сказу тварин з с. Велика Солона.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top