Горячее 04 ноября 2020

Реконструкція водогону на Єланеччину за попердніми підрахунками коштуватиме більше 100 млн грн [ВІДЕО]

Понад 20 років селище міського типу Єланець живе без централізованого водопостачання. Аби забезпечити себе водою жителі або купують її або самотужки викопують колодязі. «Повітряну» систему водопостачання показало «Суспільне.Миколаїв».

Місцевий житель Сергій Бондаренко розповів, що живе у 5-поверхівці вже 25 років. Централізованого водопостачання ніколи не було. Спочатку воду носили руками, потім встановили насоси та «повітряний» водогін. У квартири проводять водогін з «басейнів».

З 2002 року без проточної води і Єланецька ЦРБ. Головний лікар Ігор Моторний розповів, що до лікарні машина тричі на день привозить воду. На рік це коштує 150 тис. грн. Гроші виділяє місцева влада.

До цієї суми не входить обслуговування обладнання, яке подає воду. Моторний зазначив, що насоси згорають, водозапорну арматуру доводиться постійно змінювати, адже вода технічна, тому якість її відповідна: комунікації псує. Але іншої можливості набрати воду немає.

В лікарні є 2 резервуари по 7 кубічних метрів, авто, яке підвозить воду, та станціє, які забезпечують забор води. Тобто стаціонарні відделення забезпечені водою.

До початку двохтисячних років постачання питної води до Єланецького району та селища Єланець відбувалося за рахунок Єланецького групового водогону, який подавав воду з Вознесенська, з річки Південний Буг. Він був розрахований на систему господарювання. Після основним споживачем стало населення, яке не використовувало воду в тих об’ємах. Підприємство перестало бути рентабельним. Ефективно водопровід пропрацював 15 років.

За словами голови Єланецької районної ради Василя Богданцева, зроблено розрахунки двох можливих варіантів водопостачання. Перший — відновлення старого підприємства з Південного Бугу. Орієнтована вартість робіт — близько 580 мільйонів гривень. Але це нерентабельно та неефективно. Крім того, на території старого підприємства немає очисних споруд.

Другий варіант — налагодження водопостачання із Софіївського водосховища. За цінами липня 2020 року, це коштуватиме 142 мільйони гривень.

“По-перше, там є діюче державне підприємство, тож районному бюджету, а надалі селищному бюджету, не треба буде утримувати персонал за рахунок власних коштів. По-друге, це діюче державне підприємство, де є очисні споруди”, ‒ каже голова Єланецької районної ради Василь Богданцев.

Якщо депутати місцевої ради нового скликання підтримають проєкт водопостачання до району, то роботи розпочнуть у 2021 році. Їх виконуватимуть у чотири черги.

Зазначимо, що вже укладено угоду на 299 983 грн з ТОВ «Технодар-Днепр». Компанія має розробити техніко-економічне обґрунтування реконструкції водогону.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top