Горячее 05 мая 2020

Кабмін показав перелік 52 громад на Миколаївщині: на Єланеччині завтвердили одну

Кабмін нарешті опублікував рішення від 15 квітня, яким затверджено 52 ОТГ на Миколаївщині. На Єланеччині — одна громада. Про це йдеться в розпорядженні уряду. 

Нагадаємо, що план про створення 52 громад подавала Миколаївська ОДА. Але жителі багатьох населених пунктів, зокрема і на Єланеччині, піддавали критиці ідею ОДА.

Крім того, після ухвалення рішення урядом виникла плутанина. Нардеп Олексій Гончаренко опублікував інформацію, що на Миколаївщині затвердили 35 громад. Мінрегіон казав про 52 громади.

З приводу Єланецького району ОДА спочатку подавала пропозиції про об’єднання в дві ОТГ: Возсіятську (Возсіятська, Водяно-Лорінська, Ольгопільська, Нововасилівська, Малодворянська сільради). А також Єланецьку ОТГ (Калинівська ОТГ, Єланецька селищна рада, Велікосербуловська, Велікосолоновська, Малоукраінська, Ясногородська сільради).

Враховуючи рішення Кабміну, вочевидь рішення щодо двох ОТГ в районі ОДА змінила.

У березні в розпорядженні голови Миколаївської ОДА показали висновок про неконституційність і невідповідність законам проектів рішень Єланецького селищної, Нововасилівської, Велікосребуловскої, Ольгопольської, Ясногородської, Велікосолоновської сільрад з приводу об’єднання в Єланецьку ОТГ.

Раніше повідомлялося, що 12 лютого на Еланеччині провели сходку с. Водяно-Лорине, Малодворянка і Возсіятське, де жителі заявили, що хочуть об’єднатися в ОТГ, однак Миколаївська ОДА не дає їм згоди. Через тиждень в ОДА вже заявили, що згода є, але крім перерахованих вище сіл, до ОТГ повинен приєднатися Ольгопіль. Однак жителі цього села заявили, що вони хочуть в Єланецької ОТГ.

21 лютого на зборах в Миколаївській ОДА жителі села Малодворянка заявили, що було сфальсифіковано рішення сесії, згідно з яким село дало згоду на приєднання до Возсіятської ОТГ. За їхніми словами, причетна до цього депутат Миколаївської облради Тетяна Демченко, яка пообіцяла людям посади. Вони збиралися подавати заяву в прокуратуру.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top