Новости 20 апреля 2020

На Єланеччині чоловіка повторно позбавили прав за керування авто напідпитку та наклали штраф більше 20 тис. грн

На Єланеччині суд оштрафував на 20 400 грн водія, який керував авто у стані сп’яніння та був протягом року притягнутий до адмінвідповідальності за керування авто п’яним. Чоловік не визнавав вини. Про це йдеться в постанові Єланецького районного суду.

13 січня о 22:25 в с. Федоромихайлівка по вул. Шевченка Єланецького району він керував автомобілем «ВАЗ-2107» з явними ознаками алкогольного сп’яніння. Згідно результатів тесту на алкоголь, драгер виявив 1,53‰. За це передбачена відповідальність за ч.2 ст. 130 КУпАП.

Втім вини своєї водій не визнав. В судовому засіданні відмовився від дачі пояснень по суті адмінправопорушення та обставин справи. Він вважав, що протокол, складений відносно нього, не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому просив повернути матеріали справи до Єланецького ВП для належного оформлення.

Вина водія, крім іншого, підтверджувалася відеозаписом з камери нагрудного реєстратора поліцейського. Зокрема чоловік в присутності двох свідків погодився пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного приладу «Драгер». На запитання поліцейського відповідав нерозбірливо та не оспорював факту керування транспортним засобом.

Крім того, в суд подали довідку, що чоловік посвідчення водія отримував, однак був позбавлений права керування транспортними засобами Єланецьким районним судом 17 травня 2019 року терміном на 1 рік. Поліцейський також надав пояснення, що 13 січня під час патрулювання Єланецького району надійшов виклик, що чоловік у с. Федоромихайлівка керує транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

На патрульному автомобілі він поїхав до с. Федоромихайлівка, де помітив автомобіль «ВАЗ-2107», у якого не працювали габаритні вогні та не освітлювався реєстраційний номер, після чого він подав сигнал про зупинку транспортного засобу. За кермом автомобіля сидів водій, який мав ознаки алкогольного сп’яніння. Йому запропонували пройти огляд на місці зупинки, «Драгер» показав, що  у парах видиху водія виявлено 1,53‰ алкоголю. Після складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 126 КУпАП, чоловік одразу сплатив штраф в розмірі 510 грн.

На суді зауважили, що згідно диспозиціїстатті 38 КУпАП, адміністративне стягнення на винну особу може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня вчинення адміністративного правопорушення, а після спливу закрито у зв’язку з закінченням зазначеного строку.

Так, адміністративне правопорушення вчинене 13 січня, тому 13 квітня спливає строк притягнення  водія до адміністративної відповідальності. Заявлене клопотання про відкладення розгляду справи суд розцінив як спосіб затягування та зловживання процесуальними правами. Посилання водія на те, що протокол про адмінправопорушення було складено з грубим порушенням чинного законодавства суд не приймає до уваги, оскільки вони не підтверджені жодними належними доказами.

Твердження водія, що матеріали справи не містять відомостей про відсторонення особи від керування транспортним засобом суд не приймає до уваги, оскільки вони не спростовують вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Крім того, в матеріалах справи є розписка іншого громадянина від 13 січня, відповідно до якої останній отримав автомобіль»ВАЗ-2107″ і зобов’язався доставити його до місця проживання водія.

Суд не взяв до уваги інші зауваження водія, оскільки він їх не довів, та визнав винним. На водія наклали штраф 20 400 грн та позбавили керування транспортними засобами на строк 3 роки. На користь держави він має сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top