Новости 30 марта 2020

Єланецька ЦРЛ має отримати 50 експрес-тестів на коронавірус

Єланецькій ЦРЛ, як і багатьом іншим лікарням на Миколаївщини, мають привезти 50 експрес-тестів на коронавірус. Про це йдеться у документі від миколаївського управління охорони здоров’я, яке опублікував у «Фейсбуці» головлікар Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні Олег Чекрижов.

Зазначимо, що 24 березня голова Миколаївської ОДА Олександр Стаднік у «Фейсбуці» заявив, що до Миколаєва прибув вантаж, зокрема 2446 маски, 96 тест-систем полімеразної ланцюгової реакції, 5000 експрес-тестів, 222 захисних костюма. Експрес-тести на коронавірус надійшли до Миколаївської області на базу медснабженія. Звідти їх повинні розподіляти по лікарнях.

Але в опублікованому документі управління охорони здоров’я мова йде про 3800 експрес-тестів. Куди розподілять інші, поки невідомо.

Судячи з документу, найбільше з тестів — 1050 — отримає Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань, який визначили госпітальної базою. Головний лікар Світлана Федорова розповідала у відео, що тести вже отримали.

800 тестів отримає Первомайська центральна районна лікарня, куди будуть привозити людей з північних районів Миколаївської області. Також 800 експрес-тестів на коронавірус отримає управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради. По 150 тестів отримають Первомайська центральна міська багатопрофільна лікарня та Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня.

Інші районні лікарні, в тому числі і Єланецька ЦРЛ отримають по 50 тестів. Чи надійшли вони до лікарні станом на 30 березня та чи остаточна це кількість, мають відповісти посадовці у відповіді на запит.

Зауважимо, що Чекрижов в коментарі «Мой город» заявив, що тести будуть безкоштовними. Але робитимуть їх не всім бажаючим, а лише тим, у кого є симптоми.

«Тести всім бажаючим робитися не будуть, тільки на підозру на коронавірус, у кого є клінічні симптоми. Ви прекрасно розумієте, робити кожному фраєру тест на коронавірус, вибачте на слові, зараз прибіжить купа людей, аби зробити. Будуть робити тільки за показаннями. Коли у людини дійсно є підозра. Це буде безкоштовно», — сказав головлікар.

Крім того, також тести направляти на ПЛР-тестування в Миколаїв.

«Ми все одно будемо дублювати, будемо відправляти на ПЛР в Миколаїв», — додав він.

Що стосується точності даних експрес-тестів, то про неї, як зазначив головний лікар, можна говорити тільки після того, як почнуть працювати з ними.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top