Новости 13 марта 2020

На Єланеччині суд дав 3 роки умовно кримінальнику за крадіжку телефону

Єланецький райсуд признавчив 5 років позбавлення волі неодноразово судимому контрактнику, який викрав у чоловіка телефон та окуляри у Возсіятському. Проте дав іспитовий термін у 3 роки. Про це йдеться у вироку райсуду. 

Чоловік є уродженцем Братського, військовослужбовцем контрактної служби, раніше судимий. У 1996 році йому присудили позбавлення волі строком 2 роки з конфіскацією майна за ч.2. ст. 140 ККУ , у 1997 р. — покарання у вигляді позбавлення волі строком 2 роки 10 місяців 5 днів за ч.2 ст. 206 ККУ та с. 43, у 2002 р.- покарання в вигляді позбавлення волі строком 11 років з конфіскацією майна за ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187, ч. 3 ст. 357, ч. 4 ст. 185, ст. 70 ККУ, у 2012 — позбавлення волі строком на 3 роки за ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 71 ККУ, та за ч.2 ст. 185, ч.3 ст.185, ч.2 ст.289, ч. 4 ст.70 ККУ позбавлення волі строком 5 років 3 місяці.

Тепер його судили за правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України — «Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб».

Суд визнав доведеним, що 16 квітня 2019 року близько 2:00 чоловік був в кабіні вантажівки «МАЗ», що перебуває у користуванні потерпілого. Авто було припарковане неподалік кафе «220» в Єланецькому районі с. Возсіятське вул. Покровська, 220. Обвинувачений помітив мобільний телефон та сонцезахисні окуляри, при вигляді яких у нього виник умисел на їх крадіжку.

Він скористався моментом, що його злочинні дії ні для кого не були помітні, та викрав телефон «Xiaomi Redmi Note 5» вартістю 2500 грн та сонцезахисні окуляри вартістю 150 грн. В цілому збиток оцінили в 2790 грн, враховуючи вартість чохла та сім-картки.

В суді чоловік визнав себе винним. Він пояснив, що з вечора 15 квітня він відпочивав у кафе «220». Там він зустрів свого знайомого, який запропонував йому дочекатися ранку в кабіні автомобіля марки «МАЗ», який стояв неподалік від вказаного кафе. З дозволу водія він сів до салону автомобіля, де побачив телефон та окуляри, які належали потерпілому.

«Скориставшись тим, що потерпілий спав, він викрав належне потерпілому вищевказане майно. Після вчинення крадіжки з місця вчинення кримінального правопорушення зник, розпорядившись викраденим на власний розсуд. На даний час він щиросердно розкаюється у вчиненому злочині, матеріальні збитки потерпілому відшкодував повністю», — йдеться у вироку суду.

Потерпілий пояснив, що вранці 16 квітня виявив, що зникли його телефон та окуляри. Він звернувся із заявою до Єланецького відділення поліції. Через деякий час поліцейські встановили, що крадіжку вчинив обвинувачений. На даний час претензій матеріального характеру до ньогго він не має.

Суд дослідив докази. Зокрема зазначено, що обвинувачений за місцем проживання характеризується позитивно.

«На даний час проходить військову службу у Збройних силах України в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, позитивно характеризується за місцем проходження служби. Згідно досудової доповіді на обвинуваченого інспектор Єланецького районного сектору з питань пробації встановив, що ймовірність вчинення обвинуваченим повторного кримінального правопорушення зводиться до середнього рівня ризику, а також низького рівня ризику небезпеки для суспільства, в тому числі і для окремих осіб. А тому орган з питань пробації вважає, що виправлення чоловіка без ізоляції від суспільства можливе та не становить високої небезпеки для суспільства. Виконання покарання відносно нього у громаді можливе за умови здійснення нагляду та застосування соціально-виховних заходів, що необхідні для виправлення та запобігання вчиненню повторного кримінального правопорушення», — йдеться у вироку.

Суд визнав чоловіка винним у крадіжці та призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Згідно ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 3 роки. Потерпілому повернули його майно.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top