Новости 09 января 2020

У Єланці поліцейський побачив в «Інстаграм», що п’яний водій керує авто, — на суді він заперечував провину

У Єланці притягнули до адмінстративної відповідальності водія за керування авто у стані алкогольного сп’яніння. Відео він виклав в «Інстаграм», на що звернула увагу поліція. Проте водій намагався уникнути відповідальності. Про це йдеться в постанові Єланецького райсуду.

11 листопада 2019 року о 17:28 чоловіка зупинили на вул. Криничній у Єланці. Він керував автомобілем ВАЗ-2108 з явними ознаками алкогольного сп’яніння: відчувався різкий запах алкоголю з ротової порожнини, зафіксували порушення мови, координації рухів. Згідно результатів тесту, вміст алкоголю становив у нього 1,87 ‰,що значно перевищує норму.

В судовому засіданні водій винним себе у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав. Він наполягав, що не керував транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

«В той час, коли працівники поліції зупинили його автомобіль, за кермом сидів інший тверезий водій, а він сидів на задньому пасажирському сидінні. Між тим, патрульний поліцейський, не взявши це до уваги, запропонував йому пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки, на що він погодився», — пояснював водій.

Суд дійшов до висновку, що вина водія підтверджена, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, результатами тесту на алкоголь, поясненнями свідків. В судовому засіданні один зі свідків пояснив, що водієві було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки, на що він погодився. «Драгер» підтвердив це, а також чоловік мав різкий запах алкоголю з порожнини рота, але заперечував факт керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.

Разом з тим, поліціейський розповів, що побачив п’яного чоловіка за кермом в «Інстаграмі».

«Інспектор сектору реагування патрульної поліції Єланецького ВП Новоодеського ВП ГУНП в Миколаївській області Маслов Д.А. суду пояснив, що 11.11.2019 року в соціальній мережі «Інстаграм» він побачив, що ОСОБА_1 виклав відео, в якому зафіксовано, що останній керує транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння. Того ж дня під час патрулювання в смт Єланець він помітив, що автомобіль під керуванням ОСОБА_1 від’їжджає від магазину «Імперія», розташованого на вул. Криничній, після чого він подав сигнал про зупинку транспортного засобу», — йдеться в постанові суду.

За кермом сидів чоловік, на якого склали протокол. Його вина підтверджується також відеозаписом з нагрудного реєстратора поліцейського, оглянутого в судовому засіданні. На відеозаписі зафіксовано, що за кермом автомобіля знаходився саме вказаний чоловік , який в ході спілкування мав хитку ходу, незв’язне мовлення, на запитання поліцейського відповідав нерозбірливо.

«Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вищевказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи», — зазначається в постанові.

Факт вживання алкогольних напоїв чоловік не заперечував, а його доводи про те, що він не керував транспортним засобом, суд розцінює як намагання його уникнути адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення. Суд постановив визнати чоловіка винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10 200 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік. Також стягнули на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн 20 коп.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top