Новости 22 ноября 2019

В ОДА вважають, що на Єланеччині потрібно створити одну ОТГ [ФОТО]

В ОДА обговорили внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Вознесенського та Єланецького районів. На Єланеччині бачать необхідним створення однієї громади. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

У четвер, 21 листопада, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік провів зустріч щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Вознесенського та Єланецького районів.

Про це очільник області повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Участь у дискусії взяли представники сільських рад, райдержадміністрацій, районних рад та вже створених громад, долучився й помічник народного депутата України Артема Чорноморова Микита Козиренко.

«Прийшли до рішення про об’єднання Бузької та Дорошівської громади на Вознесенщині. Та до реалізації підходу один район – одна громада у Єланецькому районі. Наша основна позиція – громади повинні самостійно функціонувати, бути спроможними, як зараз кажуть. Інфраструктура, послуги, школи, дитячі садочки – усі ці аспекти мають враховуватися», — написав Олександр Стаднік.

Нагадаємо, ще минулого року на сесії Єланецької райради депутати та селищні голови влаштували гарячі дискусії щодо об’єднання. Потім голова Єланецької селищної ради Любов Баденко ініціювала обговорення щодо об’єднання в одну ОТГ району. Але з того часу відбулося лише об’єднання Калинівки та Маложенівки в Калинівську ОТГ.

Восени цього року стало відомо, що у Миколаївської ОДА свої плани щодо ОТГ: приєднання до Калинівської ОТГ с. Водяно-Лорине, Малоукраїнка та Новосафронівка Новоодеського району. А в Єланецьку ОТГ об’єднати Єланецьку селищну раду, Великосербулівську, Великосолонівську, Возсіятську, Малодворянську, Нововасилівську, Ольгопільську, Ясногородську.

Натомість, жителі заявили, що хочуть об’єднати села Возсіятське, Водяно-Лорине, Ольгопіль, Малодворянка, Нововасилівка та Новомиколаївка Новобузького району з центром у Возсіятському.

Остаточне рішення облрада ще не ухвалила. Вже після засідання голова Єланецької селищної ради ініціювала добровільне об’єднання громад району, крім Калиніської, в одну ОТГ.

Варто додати, що навколо створення ОТГ з центром у Возсіятському розгорівся конфлікт. Депутат облради Юрій Кормишкін повідомляв, що тиск на людей спостерігається з боку депутата Тетяни Демченко.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top