Новости 31 октября 2019

Єланчанам нагадали про штрафи за спалювання листя

У Єланці, як і багатьох населенних пунктах, восени неможливо дихати через їдкий сморід від спалювання сухого листя та трави. У селищній раді нагадали, що за спалювання законом України передбачені штрафи від 340 до 1360 гривень.

Як повідомляється на сайті селищної радию, медики наголошують, що збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Експерти зазначають, що на поверхні листя скупчуються вегетативні речовини, які при горінні перетворюються на шкідливі. Під час нагрівання з цих речовин випаровується бензопірен, через який у людей загострюються хвороби легень, серця, а також з’являються онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

«Віднедавна наше селище щовечора поглинає їдкий дим від спалювання листя», — йдеться в повідомленні.

Жителів Єланця, Велідарівки та Братолюбівки просять не спалювати листя. Альтернативою називають компостування або вивезення сміття.

«Кожний власник присадибної ділянки на своєму господарському дворі може зробити компостну яму, зберігаючи в ній рослинні залишки. Внаслідок не буде забруднюватись повітря, а за півроку буде змога мати власне безкоштовне добриво. Крім того, можна замовити послугу з вивезенню сміття в тому числі сухого листя у Єланецькому селищному комунальному підприємству», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що навесні деякі жителі заявляли, що не бачать порушення у спалюванні трави.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top