Горячее 06 сентября 2019

На Єланеччині планують створити ще одну ОТГ з центром у Возсіятському [ВІДЕО]

Возсіятське, Водяно-Лорине, Ольгопіль, Малодворянка, Нововасилівка та Новомиколаївка Новобузького району збираються об’єднатися в ОТГ з центром у Возсіятському. Депутати облради, які мають дати на це добро, не проти. Проте зазначають, не потрібно зволікати з об’єднанням. Про це йшла мова на комісії Миколаївської облради з питань законності сьогодні, 6 вересня, повідомляють «Єланецькі новини».

Варто зазначити, що ще у 2015 році Миколаївська обласна рада затвердила перспективний план розвитку громад, який передбачає об’єднання всього Єланецького района в одну громаду. Потім почали говорити про створення трьох громад — Калинівської, Возсіятської та Єланецької.

Так, на сесії у квітні минулого року голови сільрад запідозріли колег у кулуарних обговореннях та були незадоволені, що Калинівка та Маложенівка хочуть об’єднатися окремо. Тим не менш, на сьогодні Калинівська ОТГ — перша і єдина у Єланецькому районі. 

Зараз ОДА подає пропозиції приєднання до Калинівської ОТГ с. Водяно-Лорине, Малоукраїнка та Новосафронівка Новоодеського району. А в Єланецьку ОТГ об’єднати Єланецьку селищну раду, Великосербулівську, Великосолонівську, Возсіятську, Малодворянську, Нововасилівську, Ольгопільську, Ясногородську. Але жителі проти.

Так, голова Возсіятської сільради Микола Кузнецов заявив, що хочуть організувати свою громаду Возсіятське, Водяно-Лорине, Ольгопіль, Малодворянка, Новавасилівка Єланецького та Новомиколаївка Новобузького району.

«Спонукало до цього те, що ми не хочемо йти в район. Возсіятське — найбільша громада в районі, яка буде спроможна», — зазначив голова сільради.

За його словами, Водяно-Лорине вже надало згоду на об’єднання з Возсіятським, а з наступного тижня відбудуться сходки в інших громадах. Кількість населення в цілому буде 4,5 тис. Фактично траса Н-14 поєднує ці населенні пункти.

Голова Миколаївського центру розвитку місцевого самоврядування Валентин Бойко зазначив, що логіка в об’єднанні сіл навколо Возсіятського є. Але оскільки раніше наміри були лише висловлені, то висновок центр самоврядування не давав. Але якщо все доведуть до об’єднання, громада отримає експертний висновок.

«Поки це проекти, плани. Реалізуйте це. Закон «Про добровільне об’єднання» ніхто не скасовував», — зазначив Бойко.

Голова комісії Михайло Талпа зазначив, що оскільки немає дороги до Єланця, об’єднання у Возсіятску ОТГ з артерією — трасою Н-14 — логічне. Тому депутати не заперечуватимуть, але потрібно робити все швидко.

 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top