Новости 14 июня 2019

Окружком на окрузі 131, куди входить Єланеччина, скасував незаконну постанову після звернення спостерігачів до суду

Громадянська мережа ОПОРА звернулась до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення окружної виборчої комісії №131, що в місті Вознесенськ. Нагадаємо, що до цього округу входить і Єланецький район, а також міста Вознесенськ, Южноукраїнськ, Березанський, Веселинівський, Вознесенський, Доманівський райони.

10 червня спостерігач ОПОРИ подав адміністративний позов, в якому попросив суд визнати протиправною та скасувати Постанову окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу №131 від 5 червня 2019 року №3, якою було затверджено «Регламент окружної  виборчої  комісії одномандатного  виборчого  округу  №131». Документ не відповідає чинному виборчому законодавству, а також грубо порушує права офіційного спостерігача та інших суб’єктів виборчого процесу.

Зокрема, постанова містить повноваження комісії та її керівництва, які не передбачені Законом. Наприклад, перевищення повноважень голови ОВК міститься, зокрема, в положеннях статті 25 Регламенту, в якій зазначено, що «кіно-, відео-, фотознімальна та звукозаписувальна апаратура використовується запрошеними особами під час засідання комісії лише з дозволу головуючого на засіданні  окружної виборчої комісії» у той час як Закон України «Про вибори народних депутатів України» не передбачає отримання такого дозволу.

Окрім того, Регламент роботи ОВК №131 містить недійсні (не існуючі) посилання на норми Закону. Так, частина 2 статті 2  Регламенту посилається на пункт 5 частини 1 статті 26 Закону, який нібито регламентує проведення виїзних засідань виборчої комісії. Насправді ж Закон взагалі не передбачає такої процедури, як виїзне засідання, а стаття 26 не містить п’ятого пункту.

11 червня, у день першого судового засідання, від відповідача надійшов електронний лист, в якому повідомлялося про скасування Постанови ОВК одномандатного виборчого округу №131 від 5 червня 2019 року №3. До речі, друга Постанова була затверджена за пів години до початку судового засідання.

Адміністративна справа розглядалася судом у письмовому провадженні. 12 червня Миколаївський окружний адміністративний суд закрив адміністративне провадження, оскільки окружна виборча комісія фактично виконала вимоги ОПОРИ та усунула порушення прав та інтересів суб’єктів виборчого процесу. Судовий збір було покладено на ОВК.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top