Горячее 29 мая 2019

Великосербулівці довелося тричі переробляти проект на капремонт дороги — її не включали до плану робіт [ВІДЕО]

Великосербулівка вже тричі витрачає кошти на розробку та корегування проектно-кошторисної документації для капремонту вулиці у селі, яка веде до дитсадка, ФАПу та школи. Село готове до співфінансування ремонту, проте проект не включали досі до плану проведення ремонту. Про це йшла мова на «транспортній» комісії облради, повідомляють «Єланецькі новини».

Нагадаємо, що «транспортна» комісія Миколаївської облради вирішила розподілити державну субвенцію на ремонт доріг між всіма районами однаково: близько по 20 млн грн. В районах повинні вирішити, що ремонтувати в першу чергу.

Депутат Вадим Олабін вважав, що недоцільно, якщо сільради робитимуть за власний кошт документацію на ремонт доріг, а район потім вирішуватиме, що ремонтувати. Проте голова райради Василь Богданцев запевнив, що навпаки, таким сільрадам буде пріоритет. Він навів приклад, що на початку року збирають голів сільрад та селищних та кажуть, щоб зробили проектну документацію на ремонт доріг. Проте відгукнулася з 12 сільрад лише одна. Голова Великосербулівської сільради Тетяна Гавенко пояснила, що вони вже зробили документацію на ремонт дороги за кошти місцевого бюджету.

«Ми його (проект — ред.) зробили у березні 2019 року — 53 тисячі з місцевого бюджету. При надходженні 3 млн на рік ми в березні, коли немає надходжень, зробили його, затвердили, прийшли експертизу», — сказала голова сільради.

Також вона додала, що проект вже робили декілька разів.

«У 2011 році за 10 тисяч, у 2014 зробили корегування. І коли я звернулась після того, як було рішення, де перший проект — тому й пріоритет, мені сказали: «Вже третій раз коригування не роблять, роблять новий проект». Це на комунальну дорогу. Ми знов зробили, і знов ми на вильоті», — зауважила Гавенко.

При цьому управління інфраструктури знало, що проект готовий.

На це в.о. начальника управління інфраструктури Микола Склонний відповів, що капремонт узгоджують в Укравтодорі та комітеті Верховної Ради, а коли формувався перелік з пропозиціями, його ніби-то не було. Гавенко запевняла, що подавали пропозиції давно, тобто в переліку він мав бути.

«Мені вже соромно в село повертатися. Ми вже тричі один проект робимо на 400 метрів. Ми весь час вертаємося», — додала Гавенко.

У коментарі «Єланецьким новинам» Тетяна Гавенко зазначила, що дорога зв’язує школу, дитячим садочком, ФАПом та центром села. Мова йде про вулицю Садова. За проектом капремонт коштуватиме 1,4 млн грн.

«Ми згодні на співфінансування: максиум 20%, що може сільський бюджет», — розповіла голова сільради.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top