Горячее 08 мая 2019

Орендна платня 33 тис. грн на місяць, робочі місця та ремонт доріг — у селищній раді відповіли на закиди щодо сонячних батарей у Єланці

Після гарячих дискусій щодо встановлення сонячних батарей у Єланецькій селищній раді опублікували інформацію, як відбувався процес оформлення документації компанії «Сіті Солар». Зокрема йдеться про те, що про проведення громадських слухань попереджали в газеті, проте жодних зауважень ніхто не надав. Про це йдеться на сайті селищної ради.

Так, зазначається, що дозвіл на розробку детального плану території ділянки площею 20 га «Сіті Солар» надала ще 21 березня 2018 року на той момент голова Єланецької РДА Олена Посашкова. Селищній раді після виготовлення документів доручили провести громадські слухання, про що попередили в місцевій газеті 19 травня. Протягом місяця можна було подати свої пропозиції.

«Офіційно повідомляємо, що жодних пропозицій (зауважень) чи звернень до селищної ради — чи то усних, чи то письмових — не надійшло. 19 червня 2018 р. до адмінбудинку селищної ради о 10.00 год.на слухання прийшло 15 чоловік.  Питання заборони будівництва не піднімалося. Людей цікавили робочі місця, орендна плата та ін», — йдеться в повідомленні.

Протокол громадських слухань разом зі списком реєстрації учасників передали в Єланецьку РДА. 2 серпня детальний план території розглянула архітектурно-містобудівна рада при Миколаївській ОДА.

21 серпня вже розпорядженням в.о. голови Єланецької РДА Ольги Гуліної затвердили детальний план території. 11 жовтня 2018 р. рішенням №6 Єланецької райради затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки ТОВ «СІТІ СОЛАР» за підписом голови райради Василя Богданцева. У цей же день між «Сіті Солар» та ГУ Держгеокадастру в Миколаївській області було укладено договір оренди землі.

«Хотілося б звернути увагу жителів громади на суму орендної плати, яка відповідно до законодавства 100% надходить до селищного бюджету, а це – 33 802 грн на місяць. Тобто 1877,88 грн за 1 га на місяць. В той час коли від оренди ріллі до селищного бюджету надходить в середньому 175,33 грн за 1 га на місяць», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що громада може розраховувати на 10 робочих місць, ремонт доріг по вулицях Квітнева, Зелений Кут, а також договір соціального партнерства. Його обговорюватимуть та затверджуватимуть на сесії селищної ради після введення в дію об’єкту.

«Звичайно, прикро чути від окремих представників громади, що їм не потрібний ремонт дороги, щоб машини не їздили попід хатами.  Отже, постає питання: що потрібно нашій громаді: виділити кошти з бюджету на адвокатів та розпочати судову тяганину по розторгненню договору оренди землі, щоб задовольнити окремих жителів Єланця або подбати про наші дороги, дитячі садки, харчування дітей у ДНЗ, вуличне освітлення тощо. Таких проблемних питань набереться вдосталь, які необхідно вирішувати маючи на це кошти», — заявили в селищній раді.

Зазначається, що інших звернень щодо будівництва сонячних електростанцій до селищної ради не надходило, а з усіма необхідними документами можна ознайомитися в селищній раді.

Нагадаємо, що жителі Єланця виступають проти будівництва сонячних батарей поблизу будинків та замість пасовища.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top