Новости 17 апреля 2019

На Єланеччині зустрілися з письменником родом з Возсіятського

На Єланеччину 16 квітня завітав видатний земляк — письменник, член Національної спілки журналістів України Йосип Струк. Зокрема захід було приурочено до 45-річчя створення Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України. Про це повідомляється на сайті Єланецької райради.

Письменник зустрівся з керівництвом району, директорами загальноосвітніх закладів, працівниками культури, представниками літературної студії «Первоцвіт» під керівництвом І.Мартинюка, головою громадської організації, отаманом Буго-Чорноморського Коша А.Приходьком.

Голова райради Василь Богданцев нагадав життєвий шлях та творчі здобутки Струка — уродженця с. Возсіятське. Він розпочав трудовий шлях з агронома в рідному селі, потім працював в районній газеті: спершу літературним працівником, а потім заступником редактора. Крім того, він писав вірші, оповідки, нариси, разом зі своїм сином пішки ходив на могилу Тараса Шевченка в Каневі, відвідав Хортицю, всі козацькі січі на Дніпрі, пройшов від витоків до гирла на рідну річку Громоклія. А щоденники з цих подорожей друкував в газеті.

Потім довгий час Струк працював в обласній газеті «Рідне Прибужжя», неодноразово був відзначений почесними нагородами, зокрема нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» за створення і розбудову Громокліївського куреня Буго-Чорноморського Коша. В своєму творчому доробку має більше тридцяти збірок.

Письменник на зустрічі згадав, як 45 років тому створювалась обласна організації Національної спілки письменників України, її визначних членів, зокрема, Валерія Бойченка, Дмитра Креміня та єланчан: Леоніда Буркуна, Олександра Вербу, Олександра Шиву, Володимира Перевєрзєва, Лілію Золотоношу.

Крім того, голова райради зазначив, що у 2015 році в нього виникла ідея, яка зараз переросла в творчий проект з робочою назвою «Історія сіл Єланеччини». До співавторства над цим проектом він запросив і Йосипа Струка.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top