Горячее 03 апреля 2019

Рятувальники поставили у приклад жителів Малоукраїнки, які борються з пожежами на відкритих територіях

Після розголосу у соцмережах та ЗМІ рятувальники поставили у приклад жителів Малоукраїнки, які незадоволені пожежами на відкритих територіях та створили добровільну дружину. Про небезпеку пожеж та ситуацію на Єланеччині розповіло ГУ ДСНС в Миколаївській області.

Нагадаємо, що «Єланецькі новини» писали про ситуацію у Малоукраїнці, коли сталося декілька пожеж на відкритих територіях. Спочатку місцеві жителі викликали рятувальників, але вони сказали, що не приїдуть на виклик та порадили самим гасити пожежу. Після цього місцеві самі взялися за справу та гасили пожежі, а потім їх «добровільно-примусово» включили до дружини.

У прес-службі ГУ ДСНС в Миколаївській області зазначають, що майже щодоби в області та Миколаєві горить очерет, суха трава, чагарники та сміття.

«Як показує статистика, переважна більшість займань трапляється через необережне пооводження з вогнем та навмисні підпали. Якщо ж в Миколаєві підрозділи Головного управління ДСНС України у Миколаївській області за лічені хвилини можуть дістатись за необхідними адресами, то в районах ситуація більш складна. Це, в свою чергу, й значна відстань від дислокації частин (подекуди понад 40 км), складні дороги, відсутність джерел протипожежного водопостачання, пірсів та під’їздів до природних водойм, а тим паче можливості залучення додаткової пожежної техніки», — йдеться в повідомленні.

Рятувальники поставили у приклад с. Малоукраїнка Єланецького району, де «місцеві активісти вкрай невдоволені низкою пожеж очерету, що трапились у березні, не бажають бути свідками такої ситуації й закликають до активних дій».

«Маючи підтримку з боку вогнеборців, роблять перші кроки в створенні добровільної дружини задля оперативного прибуття до місць пожеж та їх ліквідації на початкових стадіях своїми силами. До речі, це гарний приклад, один з шляхів вирішення проблеми та гарант збереження навколишнього середовища, а у випадках коли вогонь доходить до приватного сектору — життя громадян», — зазначають у ДСНС.

Так, депутат Єланецької райради, голова районного мисливського господарства Валерій Алхімов зазначив, що оскільки район не дуже великий, то з однієї точки можна одночасно побачити 3-4 пожежі. При цьому він зазначає, що все загасити рятувальники не можуть через ті ж погані дороги. Та й місцеві не завжди повідомляють про пожежі.

Житель Малоукраїнки Микола Настенко розповів про випадки пожеж, зокрема про те, що люди, біля яких горіло, не зреагували.

«Люди готуються до Великодня. Це менталітет народу: заховати методом спалювання сміття», — зазначив Настенко.

Він акцентує, що людям потрібно пояснювати, що страждають не тільки тварини, а самі ж люди, зокрема діти, які дихають продуктами згорання. Алхімов додає, що шкода від пожеж велика, зокрема, гинуть зайченята, які не можуть втекти.

Рятувальники зазначають, що в них на озброєнні є дві пожежні машини. Максимально віддалена точка виїзду — до 40 км, таких декілька по району.

Навесні та влітку зростає кількість пожеж на відкритих територіях. А основною причиною є необережне поводження з вогнем.

«У цьому році було два випадки навмисного підпалу, через що було пошкоджено велику територію», — розповів начальник Єланецького районного сектору ГУ ДСНС Віталій Волинець.

Місцевим жителям запропонували створити добровільну дружину.

Алхімов також зазначив, що у районі є заповідник «Єланецький степ», який межує з трьома сільрадами. Якщо там станеться пожежа, загасити її буде дуже важко через глибокі балки, куди не проїде пожежна техніка, та велику територію.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top