Новости 27 марта 2019

Єланецький митець показав свої роботи на виставці у Миколаєві [ФОТО]

У Миколаєві в обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна відкрилася обласна виставка «Диптих-art». На ній представлено роботи й митця з Єланеччини. 

«Диптих» перекладається як «складений удвічі». Відповідно експозиція виставки складається з двох частин, тематика яких щороку змінюється. Цьогорічна тема: «Традиції & Сучасність».

Як повідомляє обласний центр народної творчості, всього до виставкової експозиції увійшли понад 400 творчих робіт аматорів із Баштанської, Веселинівської, Шевченківської, Ольшанської, Куцурубської ОТГ; Березнегуватського, Новоодеського, Врадіївського, Братського, Березанського, Первомайського, Єланецького, Арбузинського, Кривоозерського, Миколаївського районів, м. Первомайськ, а також майстрів НТО «Прибужжя».

Під час перегляду першої частини виставки присутні познайомились із багатством культури, розкрили таємниці минулого й засвоїли національні звичаї і традиції. Завдяки традиційному мистецтву: ткацтву, розпису, вишивці, витинанню, писанкарству, гончарству тощо гості насолодилися виробами з орнаментикою з символічним значенням, різноманітною кольоровою палітрою та українською тематикою.

Майстри традиційності, окрім робіт, представили майстер-класи, що відобразили красу народних традицій. Давнім українським мистецтвом вибійки на полотні здивувала баштанська майстриня Олена Козявко. Традиції створення української витинанки запропонувала родина Данчевських із Новоодеського району, а миколаївська майстриня Леся Сайковська запросила всіх у барвистий світ петриківського розпису.

Друга частина експозиції насичена різноманітністю сучасних напрямів мистецтва — сукупністю інноваційних художніх засобів і форм, що переважно походять із традиційних видів мистецтва, хоч і мають назви іноземного походження. До них належать пірографія (випалювання на дереві), квілінг (паперокручення), фелтінг (валяння), ошибана (аплікація з природного матеріалу), енкаустика (восковий живопис) та безліч інших.

Як повідомив у «Фейсбуці» Сергій Танасійчук, Єланеччину на виставціі представляє Леонід Невідомий зі своїми роботами на релігійну тематику.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top