Новости 15 марта 2019

Єланчани пригадали калинівську трагедію

Вчора, 14 березня, на Єланеччині провели мітинг пам’яті, присвячений 75 річниці трагедії, яка сталася в Калинівці 14 березня 1944 року. Про це написала у «Фейсбуці» Оксана Кульбачинська.

У мітингу взяли участь голова Калинівської сільської ради В.Булах, голова Єланецької райради В. Богданцев, діти-війни, свідки кривавих подій П. Бондарчук, Н. Ільницька, отець Миколай настоятель Свято-Успенського храму, учні та вчителі Калинівського ЗЗСО та жителі села. Вони зібралися біля монументу скорботної Матері, щоб пригадати події.

«13 березня 1944 року в с. Малий Єланець (нині село Калинівка) з’явилися радянські розвідники. Радості жителів не було меж. Вони вітали воїнів, плакали від радості за свій нескорений народ, пригощали хто чим міг. Після появи розвідників німці знайшли 3-х вбитих солдат, а ще двоє безслідно зникли. Про це повідомила одна із німецьких прислужниць в Єланецьку комендатуру», — пише Кульбачинсьска.

Зранку 14 березня в селі з’явилися бронетранспортери та кінні автоматники. Німці оточили село та нікого не випускали.

«Катування і розправа над калинівцями тривала майже 7 годин. Фашисти не просто вбивали людей, вони стріляли розривними кулями, били людей прикладами, наносячи тяжкі поранення, від яких люди вмирали в тяжких муках. Але цим трагедія не закінчилася: німці зігнали всіх хто залишився живими в один будинок, облили його гасом і підпалили. Дім швидко загорівся, всіх, хто намагався врятуватися, вистрибуючи у вікна, німці розстрілювали з автомата. Всього в день Калинівської трагедії було спалено 26 будинків, загинуло 86 мирних жителів та 11 невідомих. 18 березня 1944 року в село увійшли радянські війська. Всіх, хто був жертвою страшної розправи перенесли в одне місце на сільському кладовищі», — йдеться в повідомленні.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top