Украина 28 февраля 2019

Нардепи не розглянули поправки в мовний законопроект

Верховна Рада України в четвер, 28 лютого, розпочала розгляд проекту закону про державну мову у другому читанні, проте не змогла проголосувати за нього. Депутати зареєстрували понад 2,5 тисяч поправок до законопроекту №5670-Д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

У ході засідання голова парламентської фракції «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що законопроект нібито «розколює суспільство». А члени фракції винесли до президії коробки з підписами бажаючих «розмовляти і навчатися російською мовою». В «Опоблоці» стверджують, що їм вдалося зібрати підписи мільйона осіб.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, у свою чергу, заявив, що депутати «Опоблоку» «біснуються», оскільки законопроект «б’є в серцевину «русского міра», який хотів знищити український».

Спікер оголосив про початок розгляду проект мовного закону. Однак незабаром оголосив 15-хвилинну перерву, після якої закрив вечірнє засідання Ради через відсутність кворуму.

Закон про забезпечення функціонування української мови як державної було ухвалено в першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта — будь-якою іншою.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top