Горячее 04 февраля 2019

Актив громади Єланеччини виступив проти приєднання до Первомайська та вважає за потрібне проведення національного референдуму щодо укрупнення районів

Актив громади Єланецького району закликає депутатів Миколаївської обласної ради звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з вимогою переглянути підходи до впровадження адміністративно-територіальної реформи та призупинити процес укрупнення до проведення загальнонаціонального референдуму. Про це повідомляє прес-служба обласної організації партії «Наш край».

Дане рішення було одноголосно прийнято в ході громадського обговорення, яке відбулось днями в приміщенні Єланецької районної організації партії «Наш край», а відповідний текст звернення направлений на розгляд сесії Миколаївської обласної ради, яка відбудеться 5 лютого. На заході були присутні практично всі сільські голови, селищний голова, депутати районної ради, працівники освітньої та культурної сфери, лідери району.

Як зазначає голова Єланецької районної організації партії «Наш край» Людмила Присяжнюк, таке обговорення було організоване для того, щоб і в області, і на центральному рівні почули думку жителів Єланецького району щодо підходів, які уже практично закріплені для впровадження в Україні адміністративно-територіальної реформи. На думку присутніх, у разі прийняття за основу пропозицій Уряду щодо укрупнення районів та створення в Миколаївській області тільки 3 районів (Миколаївського, Баштанського та Первомайського) це приведе до вимирання, занепаду та безперспективності розвитку Єланеччини.

«Раніше мова велася щодо того, що у нас в області буде 5 районів, потім було запропоновано, що буде 4 райони, у тому числі і Вознесенський. Сьогодні ж мова ведеться про 3 райони: Баштанський, Первомайський і Миколаївський. Що ми маємо на сьогодні? Ми сьогодні відірвані від обласного центру і відірвані від районних центрів, тобто ми сьогодні практично ізольовані: ні в напрямку Нового Бугу, ні Нової Одеси, ні Миколаєва, ні в сторону Братського немає дорожнього сполучення, ще трохи жевріє дорога в сторону Вознесенська. Що станеться за цю зиму, і як ми будемо навесні їздити, на сьогодні питання дуже велике: чи взагалі буде якась дорога. В результаті такої реформи зникнуть не тільки малі села, але і центральні садиби, тому що, якщо сьогодні на нас уже ніхто не звертає уваги, то на завтра про нас просто забудуть, хоча це слово можна вжити і сьогодні. Наша партія і голова нашої партії Юрій Кормишкін піддали різкій критиці підходи до такого реформування та зазначили, що перш ніж йти на адмінреформу, ми повинні запитати у людей, чи хочуть вони взагалі цієї реформи, чи хочуть вони приєднуватись до того чи іншого району, чи потрібне нам таке відношення до нас, такий захист і взагалі така ситуація», — говорить Людмила Присяжнюк.

Депутат Єланецької районної ради від партії «Наш край» Наталя Кружкова виступила з пропозицією проведення загальнонаціонального референдуму та звернулась до селищної та сільських голів із закликом прискорити процес створення в Єланецькому районі об’єднаних територіальних громад, для того, щоб хоч в цьому питанні самостійно прийняти рішення.

«По-перше, чомусь так повелось в нашій державі, що в таких глобальних питаннях, реформах не питають згоди у людей. Перш за все, я думаю, по таким питанням повинні проходити референдуми і, якщо ми беремо приклад з європейських держав, то в європейських державах саме так і вирішуються питання. Друге, на що б я хотіла звернути увагу. Мені здається, що для того, аби для нас не так болісно пройшла адмінреформа, ми запізнюємося з ОТГ. Нам вже треба було давно це зробити, нас на це націлювали, до нас звертались, а ми побоювались цього, так як і кожної реформи. Бо кожна реформа, вона звісно, проходить болісно, і боялися, а зараз, і це моя особиста думка, що нам треба цю роботу прискорить. І ще таке прохання: три райони – це надзвичайно мало для нашої області і для нас це надзвичайно незручно. Хоч би 4 райони, якщо неможливо зберегти наш», — відзначила Наталя Кружкова.

В свою чергу Єланецький селищний голова Любов Беденко зазначила, що в розгляді такого питання потрібно проводити не просто громадські слухання, а дійсно загальнонаціональний референдум та посилити поінформованість серед населення через загальнонаціональні телеканали та місцеву пресу.

«Реформу не зупинити, але якщо і укрупнити райони, то так, щоб було зручно тим районам, які будуть знаходитись в тому чи іншому укрупненні. І гласність: якщо ми говоримо про те, що на сесію це питання уже буде виноситись, то чому б не ввести на національному телебаченні хоча б якусь рубрику з роз’ясненнями того, що це за реформа, що від неї чекати та як вона буде реалізована. Не може бути такого, що в Україні проводиться така реформа, а люди нічого про це не знають. І я також за референдум. На громадські слухання приходять люди одиниці, не всі», – підкреслює Любов Беденко.

Ясногородський сільський голова Людмила Шатохіна взагалі вважає, що для того аби впроваджувати таку реформу, потрібно і людям роз’яснення дати, і велику роботу ще здійснити на місцях: по автобусному сполученню, ремонту доріг, медичному обслуговуванню та роботу поштарів.

«Необхідно прописати ризики. Про яке укрупнення районів ми зараз говоримо, якщо на сьогоднішній день в селі Крутоярка — це Ясногородська громада Єланецького району — закрита пошта, скорочені робочі дні до одного. Газета, яка виходить в суботу, до нас попадає на наступний тиждень у четвер – інформація і новини неактуальні, пенсії розносить один поштар на всю нашу громаду. Я спілкувалася з жителями нашої громади, і мені кажуть, що вони від мене вперше чують про це укрупнення. Це правда. І поки люди цього всього не почують, вони не можуть дати відповідь на те, чи згодні вони до укрупнення, об’єднання і т.д. Мені задали питання: як ми доберемось до того району, Люда Іванівна, що ви говорите. У нас доріг нема, а де автобуси? Автобусне сполучення вкрай в критичному стані. Кожного дня читаю оголошення: не буде рейсів, які ідуть через село Ясногородка і ще 6 сіл. Ніякого нормального сполучення автобусного немає що на Вознесенськ, що на Первомайськ. Але якщо ще до Вознесенська ми дорогу знаємо і знайдем, то до Первомайська однозначно нема чим. Сполучення між селами – сьогодні його немає. На сьогоднішній день 42 дитини відвідує Ясногородський дитячий садок. 28 дітей – підвіз із 6 сіл: Півні, Гражданка, Михайлівка, Крутоярка. Найбільше діток з Крутоярки і Півнів – це найдальші села. В автобусі їдуть діти, яким по три роки», — звертає увагу на проблемні питання голова Ясногородської сільської ради.

За проведення референдуму свою думку висловили також депутат Єланецької районної ради, голова постійної комісії з питань АПК, голова фермерського господарства «Аваль» Валерій Алхімов, головний спеціаліст сектору культури Єланецької райдержадміністрації Віра Слободніченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Єланецької райдержадміністрації Світлана Головань, директор опорного навчального закладу (Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст.) Валентина Кравчук, Калинівський сільський голова Володимир Булах, Маложенівський сільський голова Тетяна Козуб та інші.

Нагадаємо, що згідно пропозиціям Уряду, в Миколаївській області планується 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський, із центрами, у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ. Тобто, будуть поглинуті такі міста обласного значення, як Вознесенськ, Очаків, Южноукраїнськ. Даною пропозицією передбачено приєднання Єланецького району до Первомайського.

Існує також законопроект, зареєстрований у ВРУ 08.11.2018, поданий депутатами Вадатурським А.О. і Федоруком М.Т.  «Про зміну меж районів  Миколаївської області», де передбачається «розширення меж Миколаївського, Баштанського, Вознесенського, Первомайського районів». Згідно даного законопроекту Єланецький район увійде до складу Вознесенського району разом з Арбузинським, Братським, Веселинівським.

3 Комментариев

 1. Житель

  05.02.2019 at 11:42

  Дуже прикро читати таку інформацію. І ця прикрість проявляється не в ставленні до депутатів ВР, тому що це інша історія. А прикрість проявляється в тому хто і як написав дане звернення. Вельмишановні «Актив громади Єланецького району» ви нічим не відрізняєтесь від тих хто пише такі закони. Провели ви своє зібрання тихесенько в приміщенні певної партії, а потім голосно вийшли зі своїм зверненням на люди. Ви звинувачуєте владу що вона не надає певних роз’яснень. А де ваші роз’яснення? Прикро що ви вважаєте лише 20-30 присутніх на вашому зібранні активом району. Можливо ви не до кінця розумієте проблему яка нависає над нашим районом? А можливо не до кінця договорюєте? Я звичайний житель Єланеччини розумію, що захищати район з приводу таких питань повинна голова РДА з відповідною вашою підтримкою. В нас її вже рік як немає. Жодний із вас цим питанням не переймався. Нема, тай не потрібно. Але хто як не ви чудово розумієте, що без надійного, завзятого, добре вододіючого та вміючого користуватися нормативно-правовою базою голови РДА це зробити важко. Питання, де ця людина? А тепер коли нависла загроза ви розпочали без «ватажка махати шаблею», та на передодні виборів селищного, сільських голів тягти на себе покривало. Перечитайте байку «Лебідь, Щука і Рак» можливо вона вас навчить як потрібно підходити до даного питання. Дороги вже «відремонтували» тепер можете і район «врятувати» . Проведіть в дійсності справжнє засідання активу району за участю всіх депутатів різних рівнів, начальників організацій, підприємців та фермерів, громадських активістів та голови районної ради. До речі, а де голова районної ради? Щось затихла його активність та позиція стосовно району? Напишіть в дійсності коректне, аргументоване звернення щодо цілісності району. А зараз читається ваше звернення так «ми згодні на укрупнення але не до Первомайського району».

 2. мая

  06.02.2019 at 16:25

  Жителі Еланеччини! Що таке АКТИВ ГРОМАДИ — це люди «Нашого краю» ? Скільки людей загинули щоб регіоналів не було в Україні? А вони під вивіскою «Наш край»далі намагаються керувати нами. Яке вони мають право від усіх нас приймати рішення? Без голови райради, без голови РДА ? Хто керує в районі? Все це схоже на приказку — а баба яга проти. Чому всі про все — проти? Громади створити — проти, приєднатись до сильного багатого Первомайського району — проти. А як виживе Єланецький район без дотацій держави?
  Це все схоже на САБОТАЖ.До тієї пори поки кожний не займе активну громадську позицію, поки не побоїться взяти на себе відповідальність за хоч би щось малесеньке — до нас будуть відноситись як до бидла , як до скотини. А ми ж люди — ми УКРАЇНЦІ, нащадки славних козаків яких боялись і руські царі і турецькі султани

 3. Витя

  06.02.2019 at 19:10

  З яких це пiр актив — це освiта та пихатi сiльськi голови? Де ж керiвники установ та органiзацiй району, РДА, депутати та iншi? Це зборище розкрадачiв державного бюджету!!!

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top