Новости 29 января 2019

На Єланеччині провели імунізацію диких тварин від сказу

На території Миколаївської області кампанія з пероральної імунізації від сказу проводилась у період 16 по 25 грудня. Під час кампанії оброблена територія площею в 8113,35 кв.м. Зокрема на Єланеччині. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

В Україні з 2018 року започаткована програма з ерадикації сказу в державі. Ця програма включає в себе імунізацію домашніх тварин проти сказу (собаки, коти) та диких м’ясоїдних тварин.

У 2018 році вперше за останній період була проведена масштабна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка охопила майже всю територію України. Було використано понад 6,6 млн доз антирабічної вакцини. Для цих цілей застосовувався авіатранспорт, який оснащений системами GPS і реєстрації скидання вакцини.

Обробці піддані території Вітовського, Снігурівського, Березнегуватського, Баштанського, Єланецького, Новоодеського, Новобузького та Казанківського районів. При цьому застосовувалась вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак». Всього використано 162,267 тис. доз вакцини.

Нагадаємо, минулого року на Єланеччині було декілька випадків сказу у тварин. Зокрема хворий на сказ кіт вкусив чоловіка — у декількох селах оголошували карантин.

Крім того, ологошували карантин і через скажену лисицю.

Довідково:

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцнфаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top