Горячее 22 ноября 2018

У Новоолександрівській та Великосолонівській школах виникли проблеми з опаленням через лічильники, які після повірки вийшли з ладу

У Єланецькому районі виникли проблеми з опаленням у Новоолександрівській та Великосолонівській (Кубишевській) ЗОШ. Лічильники, які раніше відправляли на повірку, вийшли з ладу. Тому тепер їх потрібно відправляти на завод-виробник. Про це повідомила в коментарі «Єланецьким новинам» в.о. голови Єланецької РДА Ольга Гуліна.

Під час засідання з питань сталого проходження опалювального сезону 2018/2019 років у Миколаївській ОДА сьогодні, 22 листопада, начальник обласного управління освіти та науки Олена Удовиченко доповіла, що всі заклади середньої та дошкільної освіти області забезпечені послугами з теплопостачання за виключенням чотирьох в Єланецькому районі, а саме Єланецької гімназії, Єланецької ЗОШ, Великосолонівської та Новоолександрівської ЗОШ.

Як пояснила в коментарі в.о. голови Єланецької РДА Ольга Гуліна, у навчальних закладах району лічильники відправили на повірку. Після неї отримали свідоцтва. 19 жовтня всі лічильники встановили.

«Ніяких зауважень не було. Були сертифікати, що лічильники пройшли повірку, ми за це гроші сплатили, зробили все, що від нас було потрібно», — зазначила Гуліна.

Газове опалення у школах включили 12 листопада. Наступного дня, коли оператори знімали показники лічильника, виявилося, що у Новоолександрівській та Великосолонівській школах лічильники не працюють. В першій прилад обліку взагалі нічого не показував, у другій — нібито «намотав» 50 кубів газу. Але виходячи з інших показників, ці цифри були сумнівні.

Газовики сказали привезти лічильники до Миколаєві, щоб скласти акт, оскільки без нього відправляти прилади на завод неможна. Гуліна зазначає, що акти мають бути завтра, тоді лічильники відправлять на завод, щоб дізнатися, що з ними не так.

Також в.о. голови РДА додала, що підіймали питання, щоб закупити нові лічильники. Проте їх запевнили, що виробництві їх немає, а на нові піде ще близько двох місяців. Тому простіше відправити на завод, щоб їх відремонтували.

Гуліна пояснює, що у Новоолександрівці запропонували возити дітей шкільним автобусом до Калинівської ЗОШ, проте на це у школі не пішли. Оскільки наповнюваність класів невелика, вирішили перейти в приміщення, де невелика площа, та обігріватимуть електроприладами. Гуліна зазначає, що батьки на це погодилися.

Крім, того у школі сподіваються на встановлення пелетного котла: з обласного бюджету на це виділили 150 тис. грн, з районного та сільського -ще по 40 тисяч. Проте є побоювання на рахунок відмови від газового котла: оскільки з підвезенням пелетів можуть виникнути проблеми — може замести снігом і не буде можливості приїхати.

У Великосолонівській школі є два котли, які опалюють два крила школи окремо. Оскільки наповнюваність класів також невелика, вирішили включити котел на повну потужність, щоб навчатися в одній половині та у разі необхідності обігрівати електроприладами.

У ситуації з лічильниками у Єланецькій РДА не бачать провини, оскільки вважають, що все зробили вчасно, свідоцтва після повірки були видані, тому питання до тих, хто та як її виконував, що прилади не працюють. Від заводу залежатиме, скільки триватимуть роботи та чи підлягають ремонту лічильники.

1 Комментарий

  1. Николай

    22.11.2018 at 19:44

    Если такой, то в Нете их валом. Цены от 4300 до 5500.
    Кто врет? Завод или в.о. головы?

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top