Горячее 29 октября 2018

Для єланецьких доріг потрібні прості автомобілі: чому селищна рада вирішила закупити автоцистерни для перевезення води замість електромобілей

На сесії Єланецької райради у жовтні виникла суперечка через 10 млн грн, які нардеп Олександр Лівік через держсубвенцію виділив на селищну раду. Зокрема, половина цих коштів призначалася на закупівлю автомобілю для перевезення води в Єланці, а також для будівництва сонячних батарей. Проте не всім депутатам райради сподобалося, що кошти пішли лише на одну місцеву раду, а з іншими не порадилися. «Єланецькі новини» дізналися подробиці, скільки планували закупити машин, та чому не електромобілі, як раніше заявляли.

Варто нагадати, що ще у січні 2018 року нардеп Олександр Лівік проводив зустріч у приміщенні Єланецької райради, де зокрема говорили про необхідність допомоги для вирішення проблеми з водою. Жителі далеко не перший рік живуть з привозної водою, адже водогін вирізали.

Варто нагадати, що в облраді ще навесні окреслювали, скільки може коштувати відновлення водопостачання до Єланця. За приблизними підрахунками, це близько 80 млн грн. 

У травні нардеп заявив, що у Єланці всі вже звикли до привозної води:

«Там уже сетей нет, и люди не хотят там видеть водопровод. Они уже построили себе колодцы, емкости поставили, гидрофоры утеплили. Они уже привыкли, им привозят воду, они делают заявку и этой водой пользуются».

Вирішенням проблеми він бачив закупівлю спочатку двох електромобілей для Єланця, щоб перевозити воду, а також будівництво комунальної сонячної електростанції.

Про виділення коштів для придбання вантажного автомобіля на електротязі йдеться у розпорядженні Кабміну від 13 червня 2018 року. В ньому зазначається, що Єланецький район отримає 3,6 млн грн для придбання спеціального вантажного автомобіля на електротязі (для перевезення води) для Єланецької селищної ради. Ці ж кошти на автобус на електротязі затвердили і на сесії райради 11 жовтня.

Проте на сесії депутат був незадоволений, що закупають 1 автомобіль, а кошти не виділяють на відновлення водогону. Голова Єланецької селищної ради Любов Баденко запевняла, що це буде не одна машина. В коментарі «Єланецьким новинам» вона зазначила, що це буде звичайний автомобіль, а не на електричній тязі.

«Це не електро-, це звичайні будуть машини, які забезпечені будуть бочкою для завезення води. Самі звичайні українські машини. Оголосили тендер першого, здається, жовтня», — зазначила вона.

На питання, яка очікувана вартість тендеру, Баденко відповіла, що чекають пропозиції. Таким чином, за її словами, невідомо, скільки ж вдасться закупити автомобілів. Але потім все ж таки уточнила суму.

«Ми оголосили 4,2 млн взагалі для придбання машин. Отримається дві, три — значить, все одно ці кошти перейдуть на інший тендер для придбання або машини по вивозу сміття, або для придбання екскаватора. Тобто ми вже запланували, якщо коштів цих вистачить», — додала голова селищної ради.

На питання, що нардеп хотів купити електромобілі, вона відповіла, що все ж таки вирішили брати звичайні авто.

«Він хотів, але наші депутати «переубідили», що для єланецьких доріг, для Єланця не потрібні нам електромобілі, а потрібні звичайні, які прості в експлуатації», — зазначила Баденко.

Варто зазначити, що коли на сесії депутати почали казати про перерозподіл 10 млн, то чітко дали зрозуміти, що без внесення змін у розпорядження Кабміну цього зробити неможна. Це підтвердив і Лівік. В коментарі інтернет-виданню «Мой город» він зазначив, що тендер проводився. Але чи будуть це електромобілі чи звичайні, чітко не сказав, хоч, як стверджувала Баденко, його переконали змінити цільове призначення.

«Субвенція виділяється  завжди з цільовим призначенням. Та цільове призначення за проханням розпорядника можна змінити. Тому, я думаю, якщо не електромобілі, а інші, це означає, що було змінений цільове призначення. Здається, і було змінено цільове», — розповів Лівік.

Дійсно, у розпорядженні Кабміну від 19.09.2018 № 757-р йдеться про те, що автомобілі на електротязі змінили на вантажні, а цифру один на два.

До речі, тендер на закупівлю автоцистерн вже провели і в ньому чітко вказано, що закуповують 2 авто  очікуваною вартістю 4,3 млн. А зекономили лише 2,5 тисячі гривень. 

1 Комментарий

  1. Галя

    01.11.2018 at 16:14

    люди не хотят там видеть водопровод. Они уже построили себе колодцы, емкости поставили, гидрофоры утеплили. Они уже привыкли, им привозят воду, они делают заявку и этой водой пользуются». Да, а ще ми привикли вогонь добувати з каміння, ходити на полювання з луком та ін. Жах, теке читати…

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top