Новости 18 октября 2018

У Єланці депутат заявив, що через будівництво сонячних батарей мисливське господарство залишиться без частини землі — Баденко нагадала про пільги [ВІДЕО]

Через будівництво сонячної електростанції на Єланеччині мисливське-рибальське господарство може залишитися без частини земель. Про це заявив на сесії райради його очільник, депутат Валерій Алхімов, повідомляють «Єланецькі новини».

На сесії депутати затверджували техдокументацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, розташованих поза межами населенних пунктів району. Два питання стосувалися будівництва майбутніх сонячних батарей. Зокрема нормативної грошової оцінки земельних ділянкок несільськогосподарського призначення державної власності площею 14 га та 4 га в межах території Єланецької селищної ради, які надаються в користування ТОВ «Сіті солар».

Згідно з даними Єдиного реєстра фізичних та юридичних осіб, компанія перебуває в Миколаєві, зареєстрована у лютому 2018 року. А ось у засновниках — дві кіпрські компанії — компанія з обмеженою відповідальністю «ОНАНДАГА ЛІМІТЕД» та «СЕДІНГ ІНВЕСТМЕНТС ЛІМІТЕД».

Депутат Валерій Алхімов, який є головою місцевого мисливсько-рибальського господарства, звернувся до селищного голови Єланця Любові Баденко.

«Є в районі мисливське господарство, якого ви одразу позбавляєте моментом 30-40 га. Я розумію все, але хоч би якесь узгодження. Може б ми збили з них якусь компенсацію, неправильно», — заявив Алхімов.

Депутат казав, що в господарства є документація на 66 тисяч га землі. А тепер земля буде огороджена, і мисливське господарство залишається без неї.

Баденко відповіла, щоб депутат ще радів, що з господарства не беруть кошти за оренду річки.

«Селищна рада, наша громада, придбає оренду землі. Адже ви нічого не сплачуєте, а оренда землі — це прибуток бюджету, а це дитячі садки. Я вибачаюсь, ми вам пільги зробили по річці. Якщо б ми вас ще завантажили річкою… Ви радійте, що ми річку не чіпаємо», — пояснила голова селищної ради.

Алхімов наполягав, що в господарства є документація на певну площу землі.

«Земля за межами селищної ради. Ми даємо тільки погодження. Все інше — геокадастр в Миколаєві. Ми проводимо громадські слухання і погодження — все. Чи можна розміщати — ці питання не до нас. Якщо ми б на комунальних землях рішення ухвалювали, і там ваші якісь були інтереси, це інше питання. Якщо ми пільги не надамо на те, що ви орендуєте річку, ви набагато більше втратите. В чомусь потрібно програвати», — уточнила Баденко.

Депутати затвердили техдокументацію.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top