Горячее 13 октября 2018

Депутат Єланецької райради влаштував суперечку через 10 млн субвенції нардепа, розподілені на селищну раду [ФОТО, ВІДЕО]

На сесії Єланецької райради 11 жовтня виникла суперечка через 10 млн грн, які виділені з держбюджету через нардепа Олександра Лівіка. Депутат Ігор Гавенко вважав несправедливим, що всі кошти направлені на Єланецьку селищну раду, а не на весь район. Про це повідомляють «Єланецькі новини».

Нагадаємо, ще на початку року нардеп Лівік заявляв, що має наміри залучити з держбюджету кошти для Єланеччини, щоб знизити вартість води, а також на ремонт доріг.

Після обговорення питання щодо ліквідації Єланецького райавтодору Гавенко нагадав про те, що нардеп Лівік також робив обіцянки з приводу ремонту доріг і звучала сума 2 млн грн.

«Коли депутат Верховної Ради був присутній на заходах, присвячених Дню Єланця, він пообіцяв надати субвенцію для районного бюджету, щоб ми співфінансували Службу автодоріг на наші проблемні дороги. Поки що ніяких рішень немає», — пояснив голова райради Василь Богданцев.

Що стосується частини суми з 10 млн грн, виділених на Єланецьку селищну раду, їх перерозподілити неможна без нової постанови Кабміну, якою закріплене цільове призначення коштів.

«3,7 млн надійшли на машину незрозуміло яку? 1,5 млн на сонячні батареї? Тоді питання, чому не закачують воду михайловську, чи не вистачає 10 млн грн закінчити михайловську воду?», — сказав Гавенко.

Начальник фінансового управління РДА Алла Сікоринська пояснила, що цільове призначення коштів закріплено постановою Кабміну.

«5 млн цільові видатки, зокрема на автомобіль і 1,4 млн на будівництво сонячних батарей, 5 млн на розподіл селищною радою. Але ці кошти не можуть передаватися ні іншому бюджету, ні іншому підприємству, нікому. Якщо Лівік обіцяв ї перерозподілити, для цього він напише клопотання на Кабмін, вони роблять нову постанову і змінюють цільове призначення», — зазначила вона.

Гавенко вважав, що неправильною є закупівля автомобіля для перевезення води, а не реконструкція водогону. Варто додати, що Єланецька райрада проголосувала за збільшення видатків за рахунок субвенції держбюджету на 10 млн грн селищній раді, в тому числі 3,6 млн грн на придбання спеціального вантажного автомобіля на електротязі для перевезення води та 1,4 млн грн на придбання обладнання фотоелектричних модулей для сонячної електростанції.

Баденко запевнила, що планують придбати не 1 машину, а декілька на суму 3,6 млн, та вже оголошений тендер.

«Вони потрібні селищній раді, вода розвозиться в різні кінці Єланця бюветна, і школи, дитсадки. Ви знаєте, в якому стані техніка. Тому не потрібно говорити на ці теми», — заявила голова селищної ради.

Гавенко запідозрив неладне.

«Тут явне відмивання коштів. Чому не завершують михайловський водогін?», — знов заявив він.

Баденко відповіла, що це питання не до неї.

«Ми прийняли рішення про будівництво сонячних батарей, які будуть давати прибуток комунальному підприємству», — додала вона.

Голова Великосербулівської сільради Тетяна Гавенко погодилася з депутатом Андрієм Демченком, що все робиться «через одне місце».

«Лівік якби думав, що його громада обирала, поступив би не так. Бо гроші не з його кармана. А Любов Василівна спритна. А у Лівіка совісті немає. Ми за нього голосувати не будемо», — заявила Гавенко.

Втім, на її думку, розподіл коштів на селищну раду приховували.

«Лівік пройшов, ви з ним поцілувалися, віддали в одну раду всі гроші, приховували, поки не з’ясувалося через тайні перешептування. Тому так і виходить в районі», — додала вона.

Суперечки не втихали, а Богданцев пояснив, що кошти субвенції надійшли й в інші сільради. Проте Лівік не узгоджував кошти з райрадою, куди їх розподілити.

«Я вам скажу, яке узгодження. Він приїжджає вночі в сільску раду і каже сільскому голові «я тобі дам 2 млн». Оце такі узгодженя», — заявив Демченко.

Депутати пропонували направити до Лівіка звернення, щоб він радився з ними, куди направляти гроші.

«Тоді не буде геть грошей», — відповів Богданцев.

Також з’ясувалося, що 5 млн йдуть до вільного розподілу депутатами Єланецької селищної ради відповідно до програми соціально-економічного району.

«А ви ще розповідаєте про переваги децентралізації… Це яскравий приклад: нам дали 10 млн, вона собі тихенько забрала», —  сказав Гавенко.

Він вважав, що потрібно звертатися до Лівіка й казати, що ці 5 млн використовуються неправильно. Богданцев радив йому зробити депутатський запит. Гавенко не втихав, що Баденко вчинила негарно, тому що всі кошті дісталися селищній раді.

«Та працюйте з ним, я з ним працюю… Хто не дозволяє працювати», — відповіла Баденко.

Демченко заявив, що розподіл на селищну раду відбувся таким чином, тому що в Єланці живе більше людей, ніж у всьому районі. А мова йде про вибори.

«Тому що потрібно проголосувати за Лівіка ще раз. Чому він це робить зараз, а не майже 4 роки тому?», — додав депутат.

Зрештою, після суперечок сесію закрили.

2 Комментариев

 1. Колокол

  14.10.2018 at 08:48

  А у депутата мозгов кроме как спорить больше не хватает?
  Получил колхоз по наследству от родителей и стал «уважаемым человеком»)
  Не пост-фактум галдеть надо, пиара ради.
  Что же ты при покойном Гулине рот не открывал на Петровну?
  Разочарование…

 2. Ольга

  29.11.2018 at 14:53

  Я вважаю Ігоря Гавенка достойним кандидатом на голову Єланецької об’єднаної громади. Саме таких лідерів нам зараз не вистачає. Рішучих і вольових, здатних приймати мудрі управлінські рішення.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

комментируемое

To Top